aktor — cały świat
27 yo — 189 cm
Awatar użytkownika
about
Zawsze zdaje się, że jest zbyt późno lub zbyt wcześnie; że zbyt wiele doświadczenia albo że zbyt mało. Zawsze coś stoi na przeszkodzie.
Księżniczka Margaretha porzuca królewską rodzinę.
Nastoletni bunt księżniczki: narkotyki, skandaliczne romanse, wyzywające stroje.
Zawsze chciałam być po prostu normalna, mówi eks-księżniczka Maggie w specjalnym wywiadzie.
Debiut aktorski Maggie, którą dotąd znaliśmy jako grzeczną księżniczkę Szwecji.
Czy oni są parą?! Zdjęcia byłej księżniczki i znanego reżysera filmowego (tylko u nas).
Iście książęcy ślub jak z bajki... w którym nie uczestniczyła rodzina królewska.
Zdobywczyni Oscara, była księżniczka Szwecji, spodziewa się dziecka.


Zza kurtyny gęstej mgły wyłaniają się kolorowe barwy. Czasem, kiedy ucisk wypadku nie obija się dudnieniem o wnętrze myśli, ów barwy nabierają konkretnych kształtów. Nim odbierze je szemrzący ból, uda się rozpoznać kilka z nich; nauka jazdy na burgundowym rowerze i stłuczone kolano. Zapach chłodnej, przepełnionej kroplami deszczu Szwecji oraz drogi otoczonej lasem, prowadzącej ku potężnej posiadłości. Pomarańcz zachodu słońca nad Hermosa Beach i trzymana z czułością czyjaś dłoń. Nawet wspomnienia przepełnione nieuzasadnioną pustką i melancholią przynoszą ukojenie; nagle nabrać można pewności, że żyło się kiedyś prawdziwie. Że nie jest się tylko fikcyjną historią naniesioną na śnieżnobiały papier.
W przeddzień wyjścia ze szpitala, po szesnastu dniach walki i niepewności, otrzymuje złowrogo zerkający nań segregator. Wcześniej odmawiano składania jakichkolwiek wyjaśnień, więc przez te dwa tygodnie, następujące po czterodniowej śpiączce, był nikim. Nieistniejącym wytworem czyjejś wyobraźni. Pamiętał wyłącznie imię, nazwisko pojawiło się z trudem; poza tym wszystko owiane było tajemnicą, której wyjawienia odmawiał mu każdy. Ale teraz ma kronikę. Śmiejąc się przegląda spis dokumentów, przywodzących na myśl akty prawne, a nie przepełnione ciepłem rodzinne wspomnienia. I w istocie ma rację — gęstwina przypisów, krótkich treściwych zdań, suche fakty. Opowieść zaczyna się od jego matki, którą to w mediach niesłusznie nazywa się “eks-księżniczką Szwecji”, mimo że nigdy ów tytułu nie posiadała. Baronessa jeszcze jako nastolatka buntowała się zasadom królewskiego świata — choć na wiele z jej działań przymykano oko, ostatecznie za porozumieniem obu stron pozbawiona została swych książęcych tytułów. Korzystając z koneksji bez problemu wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, z pomocą mediów tworząc wokół siebie całun kłamstw. Podjęła się nauki aktorstwa na najlepszym uniwersytecie, grała na deskach teatru, a gdy nadszedł jej filmowy debiut, zakochała się w wziętym, młodym reżyserze. Z wzajemnością. Z powodów, które skryto przed światem (a których to wyjawienia odmówiono także Montague) ślub celebryckiej pary wywołał ogromny skandal, a w morzu wiadomości wypełniających internetowe strony plotkarskie wciąż można znaleźć informacje o tym, że rodzina królewska odmówiła wzięcia udziału w ceremonii. Większość z nich zakłada, że w Szwecji do ostatniej chwili liczono na powrót buntowniczej księżniczki.
Tymczasem ta kompletnie przepadła, ulegając urokowi Richarda Wordsworth, wywodzącego się z bogatego amerykańskiego rodu mężczyzny, od lat związanego z branżą filmową. W ów czasie słynął jednakże nie tylko ze swego nadzwyczajnego talentu, ale i licznych skandali. Pośród nich mieściły się powiązania, których nie starał się zatuszować przed światem; nie dostrzegając powodów do wstydu raz po raz wspominał o bracie, którego choć urodziła jego matka, wychowała inna rodzina. Takim sposobem nazwisko Wakefield jaśniało z nim przy każdej produkcji, a on sam, wybywając często do Australii, by zacieśniać więzy z bratem, prędko począł mówić o odległym kraju jako swoim drugim domu. Dopuszczając się przy tym licznych romansów, głośnych zdrad, udzielając szokujących i bulwersujących wywiadów. A potem na świecie pojawić miał się Monty, choć wraz z informacjami o jego pobycie na tymże zdeprawowanym świecie, w segregatorze pozostaje jedna tylko kartka.

Tylko u nas! Pierwsze zdjęcie potomka rodu Bernadotte!
Niedoszły książę Szwecji na rodzinnym spacerze (zobacz zdjęcia).
Nasz syn wiedzie życia z dala od blasku fleszy, ciesząc się prywatnością w Australii, mówi Maggie Wordsworth.
Potomek królewskiej rodziny obiera tę samą drogę, którą kroczyła wcześniej jego matka? Angaż Willema w filmie dramatycznym "Dzierzba". Zobacz pierwsze zdjęcia!
Życie miłosne Willema Wordsworth (orientacja, byłe partnerki, obecny związek).
Dramat w rodzinie Wordsworth! Boimy się, że Willem nigdy się nie obudzi, mówi osoba z bliskiego otoczenia, dobę po straszliwym wypadku Willema.


Data urodzenia. Ulubiony kolor, film, reżyser, a nawet kawiarnia w Melbourne. Lista byłych partnerek, choć nazwisko żadnej z nich nie rozpala jego serca. Sprawozdanie z prywatnej szkoły, do której uczęszczał w Cairns i komentarze kilku osób, z którymi rzekomo się przyjaźnił. (Zafascynowany, kilka dni później telefonuje do niejakiego Malcolma, który określany jest w dokumentach jako jego “serdeczny przyjaciel”. Kiedy ten ze zdziwieniem tłumaczy, że zaledwie kilkakrotnie udało się im odbyć denne rozmowy, Monty orientuje się, że wręczony mu segregator przepełniony jest kłamstwami). Opis wypadku z czasu, kiedy miał piętnaście lat i grał w szkolnej drużynie koszykarskiej (wyjaśnia to uszkodzone więzadła krzyżowe, które skomplikowały powypadkową operację). Lista potraw, które lubi. Nazwy książek, które czyta (żadnej z nich nie ma na półce w swym mieszkaniu znajdującym się w Los Angeles). Kilka powodów, dla których wyjechał z Australii (brak odpowiednich ofert nad nimi góruje). Szczegóły wypadku: pijany kierowca (zmarł wskutek odniesionych ran) doprowadza do zderzenia czołowego, na miejscu ginie kierowca samochodu osobowego (jego wieloletni szofer, a zarazem przyjaciel, rzekomo), a on zapada w śpiączkę w ciężkim stanie. Udaje się go wybudzić po czterech dniach, ale skutki ów zdarzenia odczuwać ma przez długi czas (amnezja, rehabilitacja prawej nogi, wskutek czego poruszać się musi o kulach). Koniec informacji.
Kolejno mijające miesiące nie przynoszą niczego ekscytującego. Wbrew niechęci rodziców powrócił do domu, który jak się okazało (wciąż nie wie z jakiego powodu) zakupił w nadmorskim Lorne Bay. Łamiąc zalecenia lekarzy, by zezwalać pamięci na powolne przywracanie wspomnień, obsesyjnie przeszukuje archiwalne, tabloidowe nagłówki. Szuka artykułów na swój temat. Informacji, które w końcu ujawniłyby mu, jaki jest naprawdę (nie jest w stanie zgodzić się na sugerowane w dokumentach informacje, bo nie uważa wcale, że kolor zielony jest jego ulubionym). Dni mijają mu na żmudnej fizjoterapii. Dziennikarze dzwonią, jakimś cudem, przynajmniej raz w miesiącu, prosząc to o wywiad, to o komentarz w kwestii jego zawieszonej kariery aktorskiej, to o reakcję na angaż jego ojca w roli głównego bohatera filmu szpiegowskiego (w którym to, przed laty, buzfeed typował Montague w roli detektywa-amanta). Zgodnie z wolą menadżera, wszystkim powtarza, że skupia się teraz na swoim zdrowi. Świat nigdy nie dowiedział się, że Monty stracił pamięć. Otrzymuje też sporo ofert filmowych, a niektóre z nich brzmią nieźle, ale żadnej z nich nie ma zamiaru przyjąć; nawet tych, w których role napisane zostały pod niego. Wszyscy z tegoż świata, którego nie jest w stanie sobie przypomnieć, nazywają go Willemem, czego nie jest w stanie zrozumieć. Matka tłumaczy mu, że potrzebował prostszego, łatwiejszego w zapamiętaniu imienia, ale to tłumaczenie mąci mu w głowie jeszcze mocniej. Postanawia być już tylko Montym, unikającym prasy i wielkiego świata; nie planuje powrotu do Stanów Zjednoczonych. Czasem koresponduje z krewnymi ze Szwecji, którzy bardziej niż rodzice, pomagają mu w odzyskaniu zdrowia.
Montague "Monty" (Willem) Wordsworth
SIÓDMY LIPCA 1997
LOS ANGELES
AKTOR
n/a
PEARL LAGUNE
KAWALER, DEMISEKSUALNY
Środek transportu
Posiada kilka samochodów i jacht.

Związek ze społecznością Aborygenów
Brak.

Najczęściej spotkasz mnie w:
Tam, gdzie nie roi się od dziennikarzy.

Kogo powiadomić w razie wypadku postaci?
Rodzinę.

Czy wyrażasz zgodę na ingerencję MG?
Tak.
montague "monty" wordsworth
Hugh Laughton-Scott
lotopałanka
.
lorne bay — lorne bay
100 yo — 100 cm
Awatar użytkownika
about
Oh won't you come with me where the ocean meets the sky
And as the clouds roll by we'll sing the song of the sea
witamy w lorne bay
Cieszymy się, że jesteś z nami! Możesz już teraz rozpocząć swoją przygodę na forum. Przypominamy, że wszelka niezbędna wiedza o życiu w niezwykłej Australii znajduje się w przewodnikach, przy czym wiadomości podstawowe odnajdziesz we wprowadzeniu. Zajrzyj także do działu miasteczko, by poznać Lorne Bay jeszcze lepiej. Uważaj na węże, meduzy i krokodyle i baw się dobrze!
twórcza foka
lorne bay
brak multikont
Zablokowany