lorne bay — lorne bay
100 yo — 200 cm
Awatar użytkownika
about
Oh won't you come with me where the ocean meets the sky,
and as the clouds roll by we'll sing the song of the sea
tingaree
zabawa fabularna
Obrazek


Tego rodzaju dzikości coraz mniej jest na świecie. Obserwując ją z ukrycia, można ulec mylnemu wrażeniu, jakoby była niebezpieczna i niemożliwa do okiełznania. Surowa przestrzeń pozbawiona betonowego pierwiastka stanowi niecodzienny obraz – w przeszłości uznawany za naturalny, pełen prawdziwości i nieskażony ludzką ręką, iście idylliczny, obecnie wyszydzany z powodu inności i zacofania. Pierwotność dla wielu stała się synonimem niehumanitarności, jednak nic bardziej mylnego! Właśnie tutaj, gdzie nie sposób natknąć się na nowoczesne rozwiązania oraz materialną zgniliznę, doświadczyć można przejawów prawdziwego braterstwa i oddania. Nieufność wobec obcych nie oznacza bowiem odwracania się od cierpienia. W lasach Tinagree każde stworzenie oczekujące pomocy otrzyma ją. Tutaj istotna jest pamięć zarówno o przekazywanych legendach, jak i krzywdach, których Aborygeni doznali z rąk białego człowieka. Gdzie nie obrócisz wzroku, ujrzysz pomniki ich kultury, jednak niewzniesione ludzką ręką, a stworzone przez przyrodę. Nie myśl, że zapach deszczowego lasu oraz szum rwącej rzeki zwiastują spokój – przodkowie rdzennych mieszkańców tego kraju cenią sobie prywatność, ale wśród swoich braci hucznie celebrują najważniejsze obrzędy, by podtrzymywać pamięć o dawnych tradycjach. Wznoszone w rezerwacie domy można przeoczyć. Ukrywane są między drzewami i dopasowywane do otoczenia, aby w jak najmniejszym stopniu ingerowały w ekosystem. Bo to natura jest tutaj najistotniejsza.
Ale skąd możesz o tym wiedzieć, skoro przyglądasz się temu z bezpiecznej odległości?

Zasady zabawy odnajdziesz tutaj.

Ciekawostki:
1. Mimo że w oficjalnych dokumentach Tingaree stanowi administracyjną część Lorne Bay, przez swoich mieszkańców traktowane jest jako odrębna jednostka terytorialna; urzędnicy od wielu lat próbują zmienić nazwę dzielnicy na Emerald Park, by pasowała do pozostałych, jednak potomkowie Aborygenów stanowczo się temu sprzeciwiają. O wyraźnym odizolowaniu rezerwatu świadczy również brak dostępu do Internetu oraz umownie przyjęty zakaz poruszania się po jego terenie samochodami – wszystkie pojazdy zostawiane są na parkingu przed lasem.

2. Każdego roku, 13 października, w Lorne Bay obchodzone jest święto ustanowione na cześć Maali Caine. Ta wyjątkowa Aborygenka, będąca jedną z pierwszych kobiet zajmujących się weterynarią w Queensland, poświęciła swoje życie ratowaniu zwierząt. W 1927 roku, by sprzeciwić się łowiectwu, otworzyła Sanktuarium Koali – ośrodek, w którym do dzisiaj pomoc znajdują chore, ranne oraz osierocone zwierzęta. Obecnie Lorne Bay Wildlife Sanctuary zatrudnia wiele osób – weterynarzy, opiekunów oraz wolontariuszy – a także współpracuje z tutejszą kliniką. Dzięki działalności ośrodka miasteczko zaczęło być znane jako Przylądek Koali; dziś każdy mieszkaniec doskonale zna tę nazwę.

3. Rdzenna kultura dla Aborygenów jest wciąż tak samo żywa, jak przed setkami lat. Dlatego społeczność Tingaree kultywuje tradycyjne spotkania, które najczęściej odbywają się w Allawah. Tam, przy dźwiękach płomieni łaskoczących drewno, starszyzna opowiada o legendach i dziejach dawnych braci. Do najpopularniejszych należą historia o Tęczowym Wężu, który nadał światu kształt, lecz ukarał krnąbrnych ludzi, opowieść o Yowie – mitycznym stworze o kanibalistycznych upodobaniach – a także miejscowa przypowieść o Oolanie, która z powodu utraconej miłości odebrała sobie życie, topiąc się w wodach Devil’s Pool.

4. Najdziksza dzielnica miasteczka skrywa w swoich lasach wiele nierozwiązanych tajemnic. Jedną z nich jest zagadkowa śmierć Lucindy oraz czwórki jej dzieci. Nikt żywy nie wie, co stało się tamtej nocy, gdy czarne niebo przeszyły świetliste płomienie, a między drzewami rozbrzmiały potępieńcze dźwięki. Pewne jest jedno – teren nazwany Zagajnikiem Matki Lucindy, na którym doszło do zbrodni, zamknięto i ogrodzono drutem kolczastym. Oficjalna wersja głosi, że ogarnięta szałem kobieta zabiła własne dzieci, a następnie zrozpaczona odebrała sobie życie. Wielu Aborygenów nie wierzy tym wyjaśnieniom. I choć zdarzenie to miało miejsce wiele lat temu, ciekawscy wciąż próbują przedostać się przez ogrodzenie, by rozwiązać zagadkę.

5. Prawie trzydzieści lat temu świat obiegła informacja o samolocie, który przelatując nad Australią, zniknął z radarów. Jego upadku nie zanotowały żadne urządzenia, a wszystko dlatego, że rdzenni mieszkańcy strzegli terenów Tingaree przed napływem obcej technologii. Lotnicza katastrofa stała się jednak nie lada gratką dla poszukiwaczy skarbów, gdyż wkrótce ogłoszono, że na pokładzie samolotu znajdowała się drogocenna biżuteria. Jeśli wierzyć szerzącym się pogłoskom, zabytkowej kolii nigdy nie odnaleziono, natomiast specjaliści zgodnie uznają, że została skradziona przez tutejsze zwierzęta i na zawsze zaginęła w aborygeńskiej dziczy.


Każdy mieszkaniec miasteczka może otrzymać na miesiąc jedną z poniższych rang specjalnych za pomocą kodu:

CODE: Zaznacz cały

[b]Wybrana ranga:[/b] numer
 [b]Postać, której przypiąć rangę:[/b] oznacz


tingaree
#1


tingaree
#2


Zadanie pierwsze - co w trawie piszczy
Za jego wykonanie otrzymasz 2 punkty.

W tematach należących do Tingaree skryło się 10 amuletów, a zebranie ich wszystkich pozwoli ci ułożyć hasło, którym jest nazwa bardzo unikatowego instrumentu! Wyślij je w wiadomości prywatnej na konto Bunyip w tytule wpisując "rozdział czwarty", a następnie potwierdź wykonanie zadania poniższym kodem.

CODE: Zaznacz cały

[u]co w trawie piszczy[/u]
[b]Gracz biorący udział w zabawie:[/b] txt
Potwierdzam wykonanie zadania.
Zadanie drugie - gra miejska
Za jego wykonanie otrzymasz 3 punkty.

Wybierz jeden z tematów widniejących na poniższej liście i rozpocznij w nim nową grę, w której uwzględnisz - w dowolny sposób - jedną z ciekawostek na temat Tingaree. By zadanie zostało uznane za zaliczone należy podkreślić odpowiedni fragment posta i zamieścić w grze minimum dwa posty. Zadanie może zostać zrealizowane przez dwie osoby.
Możliwa jest rezerwacja wybranego tematu i trwać ona będzie 48h lub do zarezerwowania go przez innego gracza jeśli czas upłynie. By zarezerwować lokację, skorzystaj z poniższego kodu:

CODE: Zaznacz cały

[u]Gra miejska[/u]
[b]Gracz biorący udział w zabawie:[/b] txt
[b]Rezerwowany temat:[/b] [url=]nazwa[/url]
1. Lorne Bay Wildlife Sanctuary - wolne
2. Lorne Bay Mechanic - mechanik samochodowy - Luke Winfield & care maclerie
3. Most - wolne
4. Wrak samolotu - wolne
5. Zagajnik matki Lucindy - Leon Fitzgerald & Geordan Balmont
6. Animal Wellness Center - klinika weterynaryjna - wolne
7. Karanca - barber - wolne
8. Allawah - miejsce spotkań Aborygenów - Benjamin Hargrove & Zack Henderson
9. Devil's Pool - fragment rzeki otoczony skałami - Frankie M. Gardner i Sidney Coningsby
10. Plane Wood Carpenter - zakład stolarski - wolne

Jeśli posiadasz aktywną grę w którymś z subforów, możesz wpleć do niej powyższe zadanie.

Wykonane zadanie potwierdź w tym temacie poniższym kodem:

CODE: Zaznacz cały

[u]Gra miejska[/u]
[b]Gracz biorący udział w zabawie:[/b] txt
[b]Wykonanie zadania:[/b] [url=]klik[/url]


Zadanie trzecie - szmaragdowe pióro
Za jego wykonanie otrzymasz 5 punktów.

Wypełnij poniższe zgłoszenie i pozwól na to, by Mistrz Gry przygotował dla ciebie specjalny scenariusz gry, w którym główną rolę odgrywać będzie aborygeńska dzielnica miasteczka. Otrzymane zadanie możesz zrealizować w nowej grze bądź istniejącym już wątku - ważne jest to, byś odniósł się do scenariusza w minimum czterech postach. Czas na ich napisanie masz do 28.02 godz. 23:59. Zadanie może zostać zrealizowane przez dwie osoby.

CODE: Zaznacz cały

[u]szmaragdowe pióro[/u]
[b]Postać realizująca zadanie:[/b] imię i nazwisko
[b]Dziennik Mistrza Gry:[/b] [url=]klik[/url]
[b]Określ, w jakiej formie zamierzasz zrealizować zadanie:[/b] nowa rozgrywka / wplecenie zadania do istniejącej gry (podlinkuj jakiej)
[b]Stopień trudności zadania:[/b] łatwy/średni/trudny

Wykonane zadanie potwierdź w tym temacie poniższym kodem:

CODE: Zaznacz cały

[u]szmaragdowe pióro[/u]
[b]Gracz biorący udział w zabawie:[/b] txt
[b]Wykonanie zadania:[/b] [url=]klik[/url]
towarzyska meduza
mistrz gry
brak multikont
rzecznik prasowy — ratusz
30 yo — 158 cm
Awatar użytkownika
about
Zawodowo odpowiada na pytania dziennikarzy i pilnuje wizerunku burmistrza. Życiowo trochę się pogubiła, więc wróciła do matki, która zakochała się w mężczyźnie z Lorne Bay, z którym planuje ślub.
Gra miejska
Gracz biorący udział w zabawie: Frankie M. Gardner oraz sidney coningsby
Rezerwowany temat: Devil's Pool

Gotowe.
właściciel / barman — moonlight bar
41 yo — 195 cm
Awatar użytkownika
about
Agent federalny, którego na dno posłały narkotyki. Nie pamięta wielu lat swojego życia, więc czeka już tylko niecierpliwie na śmierć.
Wybrana ranga: 1
Postać, której przypiąć rangę: leon fitzgerald

Gotowe.
leoś
belzebub
benjamin | jude | pericles | othello | rome | cassius | vincent | dante | hyacinth
kryminolog — bez pracy
29 yo — 170 cm
Awatar użytkownika
about
29 letnia wdowa, która wróciła do Lorne Bay po latach, żeby załatać złamane serce i otworzyć w okolicy szkołę sztuk walki. Ale czy to jej się uda?
Wybrana ranga: 1
Postać, której przypiąć rangę: lowrenn fitzgerald

Wybrana ranga: 2
Postać, której przypiąć rangę: nico tribbiani

Gotowe.
aktor — na urlopie zdrowotnym
32 yo — 185 cm
Awatar użytkownika
about
Pozostanie nam po nas przynajmniej wzruszenie.
Gra miejska
Gracz biorący udział w zabawie: leon fitzgerald & geordan balmont
Rezerwowany temat: Zagajnik matki Lucindy

Zarezerwowano.


szmaragdowe pióro
Postać realizująca zadanie: leon fitzgerald & geordan balmont
Dziennik Mistrza Gry: klik
Określ, w jakiej formie zamierzasz zrealizować zadanie: nowa rozgrywka
Stopień trudności zadania: łatwy
ambitny krab
-
-
kryminolog — bez pracy
29 yo — 170 cm
Awatar użytkownika
about
29 letnia wdowa, która wróciła do Lorne Bay po latach, żeby załatać złamane serce i otworzyć w okolicy szkołę sztuk walki. Ale czy to jej się uda?
szmaragdowe pióro
Postać realizująca zadanie: mara somerset & Cherry Whitehouse
Dziennik Mistrza Gry: klik
Określ, w jakiej formie zamierzasz zrealizować zadanie: nowa rozgrywka
Stopień trudności zadania: średni

Przyznano.
komodor, Dyrektor Generalny Operacji Morskich — w Royal Australian Navy
37 yo — 189 cm
Awatar użytkownika
about
I cannot look weak. Not in front of my men, not in front of your men, not at all. For some time now I have been holding my entire world together with both hands, keeping my men in line, seeing to their needs, and the only way that endures is if I look the part.
szmaragdowe pióro
Postać realizująca zadanie: pam burnett & Ephraim Burnett
Dziennik Mistrza Gry: klik
Określ, w jakiej formie zamierzasz zrealizować zadanie: nowa rozgrywka
Stopień trudności zadania: łatwy

Przyznano.
easter bunny
chubby dumpling
MANAGER — THE PRAWN STAR
25 yo — 173 cm
Awatar użytkownika
about
Zamieszkuje dzielnicę Tingaree i jest w 1/3 Aborygenem. Pracuje jako manager w the prawn star , bo to tak ładnie wygląda w CV, a gdy nie udaje przemiłego chłopca to pomaga ojcu w szemranych interesach. Obecnie chodzi wściekły na cały świat, bo jego siostra wyjechała i zostawiła go w tej zapadłej dziurze.
Wybrana ranga: #2
Postać, której przypiąć rangę: Zeta Corrente

Gotowe.
kryminolog — bez pracy
29 yo — 170 cm
Awatar użytkownika
about
29 letnia wdowa, która wróciła do Lorne Bay po latach, żeby załatać złamane serce i otworzyć w okolicy szkołę sztuk walki. Ale czy to jej się uda?
co w trawie piszczy
Gracz biorący udział w zabawie: paula
Potwierdzam wykonanie zadania.

Zaliczono.
koślawa barmanka — w moonlight bar
27 yo — 164 cm
Awatar użytkownika
about
Porzuciła bezrobocie na rzecz u d a w a n i a, że potrafi robić alkoholowe koktajle. Ponadto zadłużyła się, remontując chatkę po dziadkach i trochę panikuje na widok seksownego sąsiada.
Wybrana ranga: #2
Postać, której przypiąć rangę: ell c. donoghue

Gotowe.
Strażak — Lorne Bay Fire Station
30 yo — 173 cm
Awatar użytkownika
about
Strażak. Księgowa dla znajomych. Wolontariusz w schronisku. Dwa lata temu zbyt zabawowa - dzisiaj przeciwnie.
szmaragdowe pióro
Postać realizująca zadanie: Blake Hargrove oraz autumn goldsworthy
Dziennik Mistrza Gry: klik
Określ, w jakiej formie zamierzasz zrealizować zadanie: nowa rozgrywka
Stopień trudności zadania: średni

Przyznano.
rzeźbiarko-farmerka — własna farma
28 yo — 177 cm
Awatar użytkownika
about
Rzeźbi, lepi garnki z gliny, a w międzyczasie stara się ogarnąć chaos, którym jest odziedziczona po dziadku farma.
szmaragdowe pióro
Postać realizująca zadanie: Gayla Farnham & Lin Hainsworth
Dziennik Mistrza Gry: klik
Określ, w jakiej formie zamierzasz zrealizować zadanie: nowa rozgrywka
Stopień trudności zadania: łatwy

Przyznano.
Zablokowany