lorne bay — lorne bay
100 yo — 200 cm
Awatar użytkownika
about
Oh won't you come with me where the ocean meets the sky,
and as the clouds roll by we'll sing the song of the sea
australijskie halloween
przewodnik
Obrazek

Halloween w Australii nie cieszy się tak wielkim powodzeniem, jak w Wielkiej Brytanii bądź USA, co, w głównej mierze, jest konsekwencją różnicy w porach roku. Podczas gdy Wigilia Wszystkich Świętych wywodzi się z kultury celtyckiej, jego główna idea, czyli święto Samhain nie odnajduje swojego odzwierciedlenia na australijskiej ziemi. Koniec lata oraz żniw, oznaczające początek ciemnej połowy roku, w Australii wiążą się z rozbudzającym się latem, długimi upalnymi dniami oraz rozkwitem życia.
happy halloween
Jak świętujemy w Lorne Bay? Jeśli jesteś fanem odgrywania prywatnych fabuł, podczas których pełnisz rolę samodzielnego Mistrza Gry, możemy ci zaproponować kilka lubianych przez Australijczyków rozwiązań:
udaj się na nocne zwiedzanie muzeum w Cairns;
odwiedź po zmroku rezerwat w Kurandzie i wybierz się w podróż Kuranda Scenic Railway, przemieniony tego dnia w upiorny Pociąg Widmo;
zabierz (lub nie) swoje dzieci i wraz z nimi przejdź się po osiedlu Fluorite View w ramach klasycznego trick or treat;
weź udział w całonocnej imprezie dla dorosłych w Moonlight Bar;
zabierz koc oraz poduszkę, by przez całą noc oglądać straszne filmy wyświetlane w kinie na plaży;
zajrzyj do specjalnego labiryntu strachu, a więc do Nawiedzonego Domu w Port Douglas;

CODE: Zaznacz cały

[b]Gracz:[/b] nick
[b]Wykonane zadanie:[/b] nazwa zadania
[b]Dokumentacja zadania:[/b] txt 
[b]Wybrana nagroda:[/b] txt

Za odegranie gry inspirowanej dowolnym z powyższych przykładów (min. 4 posty na gracza) możesz odebrać wybraną nagrodę z puli pierwszej bądź drugiej <3 Fabuły można odgrywać do 15 listopada.

Poza tym, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka specjalnych wydarzeń fabularnych!

dla prawdziwych fanów świętowania Halloween przygotowaliśmy listę dziesięciu klimatycznych zadań, za wykonanie których można odbierać nagrody oraz rangi;
fanów czarownic i strasznych opowieści zachęcamy do udziału w rozwiązywaniu zagadek (wydarzenie pojawi się wkrótce);
a wszystkich śmiałków, a więc fanów eventów fabularnych, zapraszamy do udziału w Halloweenowym Ognisku, które wbrew sprzeciwom mieszkańców, odbędzie się w Tingaree (wydarzenie pojawi się wkrótce).
spooky season

Straszne historie królujące w Queensland nie opowiadają o wiedźmach, strzygach czy wampirach, ale są równie przerażające. Najpopularniejszymi spośród nich są:

Bunyip to duże mityczne stworzenie z mitologii aborygeńskiej, o którym mówi się, że czai się na bagnach, w starorzeczach, potokach oraz korytach rzek i atakuje ludzi znajdujących się na brzegu. Chociaż opisy tego, jak wygląda są różne, w większości historii przybiera postać hybrydy torbacza z gadem, a rozmiarem porównywany jest do dużego psa. Według legend i relacji świadków, którzy zarzekają się, że natknęli się na to stworzenie, jego ulubionym pożywieniem są kobiety i dzieci.
Yowie to mityczny/kryptydowy stwór, który rzekomo żyje w australijskiej dziczy. Stworzenie wywodzi się zarówno z mitologii europejskiej, jak i aborygeńskiej. Opisywane jako "długie, wąskie", włochate i człekopodobne kreatury, Yowie mieli być terytorialni i prymitywni z natury. W niektórych opowieściach byli kanibalami, polowali i zjadali mięso ludzkich ofiar złapanych w ich wymyślne pułapki. Mówi się, że wyprostowany Yowie osiąga od 2 do ponad 3 metrów wysokości, nos ma płaski i szeroki, a jego stopy są znacznie większe niż ludzkie.
Yara-ma-yha-who to czerwona istota, swym wyglądem przypominająca człowieka i... żabę. Bywa dość niewielka, a jej najbardziej odrażającą częścią jest olbrzymia głowa z bezzębnymi ustami. Czeka na zagubionych, samotnych wędrowców, wypatrując ich z koron drzew - lepiej nie ucinać sobie drzemki z dala od domu, bo Yara-ma-yha-who podczas snu wyssie z ciebie całą krew.
Featherfoot, zwany także Kurdaitcha, jest złym duchem potrafiącym latać i podróżować między wymiarami. Jest nie tylko aborygeńskim szamanem, ale i katem, który zostaje sprowadzony zawsze wtedy, gdy należy kogoś ukarać i... zabić. Jeśli się mu narazisz, Featherfoot przybędzie po ciebie w środku nocy - poczeka, aż zostaniesz sam, śledząc każdy twój ruch. Jak przeżyć jego atak? Musisz odnaleźć źródło światła i skryć się w jego cieple, pamiętając by podczas ucieczki nigdy, choćby na ułamek sekundy, nie odwrócić się w kierunku ducha.
Moha-Moha to inaczej Wielki Wąż Morski, mieszkający przy Rafie Koralowej. Jest połączeniem olbrzymiego żółwia oraz ryby. Ta dzika bestia, którą udało się zobaczyć tylko nielicznym, atakowała niegdyś wioski i zabijała członków plemion. Jeśli uda ci się wypatrzyć ją w morzu, możesz nie zyskać szansy, by opowiedzieć o tym znajomym.
Światło Min Min to seria niewyjaśnionych zdarzeń rozgrywająca się w mieście duchów. Jeśli będziesz przejeżdżać tamtędy późną nocą, najprawdopodobniej towarzyszyć będą ci tajemnicze światła, których istnienia do tej pory nikt nie jest w stanie wyjaśnić. Światło Min Min coraz częściej zauważa się także w okolicach innych, niewielkich miasteczek, takich jak Boulia czy t Yunta, a niektórzy twierdzą, że widują je także w Lorne Bay. Światła nie są niebezpieczne, o ile nie postanowisz podążyć ich śladem - ci, którzy zapragnęli rozwikłać ich tajemnicę, uznani zostali za zaginionych.
Garkain to potwór, którego możesz spotkać w gęstej, ciemnej australijskiej dżungli. Jeśli będziesz nieostrożny i wkroczysz na teren jego królestwa, Garkain - potworna kreatura przypominająca wyglądem człowieka - skryty w cieniach drzew, zeskoczy na ciebie i nie dając ci szans na walkę, najpierw cię udusi, a potem zje. Jego tortury nie kończą się jednak w tym momencie - potwór nie pozwoli odejść twojej duszy, skazując ją na wieczną tułaczkę po rozległej, mrocznej dżungli.
przyjazna koala
mistrz gry
brak multikont
Studentka Farmacji — James Cook University
26 yo — 167 cm
Awatar użytkownika
about
Oh won't you come with me where the ocean meets the sky,
and as the clouds roll by we'll sing the song of the sea
Gracz: Di
Wykonane zadanie: Trick & Treat
Dokumentacja zadania: viewtopic.php?p=141157#p141157
Wybrana nagroda: Kupon nieobecność

nagroda przyznana <3
Nauczycielka plastyki — LORNE BAY STATE SCHOOL
30 yo — 165 cm
Awatar użytkownika
about
Girl, come show me your true colors
Paint me a picture with your true colors
Gracz: Miło
Wykonane zadanie: Trick & Treat
Dokumentacja zadania: rozgrywka
Wybrana nagroda: kupon nieobecność

nagroda przyznana <3
Kierowca/sportowiec — Cały świat
23 yo — 185 cm
Awatar użytkownika
about
Raczkujący kierowca rajdowy, przyszły mistrz F2 a potem F1
Gracz: Dennis
Wykonane zadanie: Pociąg Widmo
Dokumentacja zadania: viewtopic.php?p=145523#p145523
Wybrana nagroda: dodatkowa zmiana wizerunku postaci

nagroda przyznana <3
baby it's cold outside
nick autora
brak multikont
Agent jednej pisarki — Pracuje wszędzie
29 yo — 182 cm
Awatar użytkownika
about
Wcale nie niańka, a agent Scarlet Callaway. Poza tym malarz, a pracował w bardzo wielu miejscach, ale jakoś nigdzie nie zagrzał długo miejsca.
Gracz: Colton
Wykonane zadanie: Pociąg Widmo
Dokumentacja zadania: Klik
Wybrana nagroda: Bon podarunkowy (pula druga)

nagroda przyznana <3
ODPOWIEDZ