lorne bay — lorne bay
100 yo — 100 cm
Awatar użytkownika
about
Oh won't you come with me where the ocean meets the sky
And as the clouds roll by we'll sing the song of the sea
Zimowe tło fabularne
zadania eventowe
Po letnio-jesiennych załamaniach pogody, ulewach i miejscowych powodziach, Lorne Bay potrzebuje jednego - spokoju. Właśnie to w dużym skrócie niesie ze sobą zima. Niewielkie zachmurzenia, łagodne wiatry i przyjemne temperatury dają wytchnienie i sprzyjają aktywnościom na świeżym powietrzu oraz w wodzie. Nurkowanie, snorkeling, żeglowanie, rejsy wycieczkowe z humbakami i wyprawy na Rafę Koralową to tylko nieliczne z wielu atrakcji, którym oddać można się w tym czasie. W ofercie sąsiedniego Cairns zaś nie brakuje ciekawych festiwali i koncertów. I choć dla największych miłośników upałów noce mogą być nieco chłodnawe, to spokojną zimę zaburza tylko jedno - duży napływ turystów.
Omówienie tła fabularnego i zasady
001. Poniżej znajduje się kilka koncepcji na rozgrywkę fabularną. Rozgrywać może je każdy według własnego upodobania, jednak w przypadku osób chcących otrzymać za nie nagrody - należy spełniać warunki przypisane do każdego zadania.
002. Każdy gracz może rozegrać to samo zadanie kilka razy - jednym lub kilkoma kontami, jednak po odbiór nagrody nie można zgłosić tych samych zadań.
003. Wykonanie zadania można zgłosić do końca września i można wykonywać je różnymi multikontami.
004. Przewidziane nagrody:
  • - Za rozegranie jednego scenariusza (minimum 4 posty na gracza) - 2 pkt na kuponie punktowym,
    - Za rozegranie dwóch scenariuszy (minimum 4 posty na gracza) - 3 pkt na kuponie punktowym,
    - Za rozegranie trzech scenariuszy (minimum 4 posty na gracza) - 4 pkt na kuponie punktowym.
005. W sytuacji, w której gracz rozegra więcej niż trzy scenariusze, nie może liczyć na dodatkową nagrodę. Maksymalna nagroda przewidziana za udział w tej zabawie to kupon punktowy opiewający na 4 pkt, a zatem umożliwiający odbiór nagrody z czwartej puli lub niższych puli.
006. Wszystkie wątpliwości i pytania należy kierować do Marlee Doherty - ewentualne niezrozumienie regulaminu nie skutkuje zmianą zasad, jakie zostały przewidziane w zabawie.
007. Po odbiór nagród należy zgłosić się w tym temacie, jednak należy zrobić to ZBIORCZO, już po rozegraniu scenariusza (napisaniu minimum 4 postów w danej rozgrywce) - oznacza to, że jednorazowo należy wrzucić jedną, dwie, lub trzy rozgrywki, za które chce odebrać się nagrodę. Nie należy umieszczać trzech osobnych postów z linkiem do jednej rozgrywki.
008. Scenariusze stanowią zarys fabularny, nie trzeba rozgrywać ich od deski do deski, można skupić się na jednym aspekcie, o innym jedynie wspomnieć.
009. Aby rozegrać scenariusz, należy zacząć nową grę. Jedna gra może dotyczyć tylko jednego scenariusza, nie należy ich łączyć.

CODE: Zaznacz cały

KOD ZGŁOSZENIOWY:
[b]Link do dziennka MG, w którym ma pojawić się nagroda:[/b] [url=TULINKI]klik[/url]
[b]Wykonane zadanie:[/b] Tytuł zadania (nagłówek)
[b]Warunki do spełnienia:[/b] tu warunki zadania
[b]Link do gry:[/b] [url=TULINKI]klik[/url]

*analogicznie, gdy zgłasza się dwie lub trzy gry, należy skopiować punkty kodu z tytułem, warunkami i linkiem, by wydłużyć kod do własnych potrzeb.

Dostępne scenariusze
zimowe tło fabularne

Opal Moonlane
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: opal moonlane, minimum jedna postać w rozgrywce musi mieszkać w tej dzielnicy

Australijska zima to idealny moment na wynajęcie krótkoterminowo mieszkania czy apartamentu dla turystów i jeśli nie zainteresowałeś się takim sposobem na zarobek sam, to z pewnością zrobił to twój sąsiad. Późne powroty, przedłużające się imprezy i niezadbanie o porządek miejsca noclegowego przed wyjazdem to tylko czubek góry lodowej różnych niedogodności, z którymi wiąże się sezon turystyczny. I choć Australia słynie ze swojej wyjątkowej gościnności, to nawet ta ma swoje granice, prawda?
Fluorite View
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: fluorite view, minimum jedna postać w rozgrywce musi mieszkać w tej dzielnicy

Fluorite View od zawsze było swego rodzaju klejnotem Lorne Bay - bezpieczna dzielnica, idealna dla rodzin z dziećmi, których wśród turystów nigdy nie brakuje. Nic więc dziwnego, że władze miasta starają się pokazać ją z jak najlepszej strony. W tym roku postawiono na przydomowe ogrody, organizując konkurs, w którym co niektóre zgłoszenia już stały się okoliczną atrakcją. Może czas, by i swoje zarośnięte krzaczory przystrzyc w kształt kangura? I przehandlować parę głosów przyjezdnych darmowym grillem na podwórku?
Pearl Lagune
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: pearl lagune, minimum jedna postać w rozgrywce musi mieszkać w tej dzielnicy

Tak bliski dostęp do morza i plaży to oczywiście wysoko ceniony plus tej dzielnicy, ale w sezonie turystycznym potrafi być również niezłym utrapieniem. Przyjezdni wiecznie skracają sobie drogę przez ogrody, zajmują plaże przy samych tarasach, a co poniektórzy próbują nawet korzystać z prywatnych basenów. Z drugiej strony okoliczne biznesy - restauracje czy wypożyczalnie wodnych sprzętów - korzystają z sezonu i kwitną, choć liczyć się trzeba z dłuższym czasem oczekiwania na zrealizowanie usługi.
Sapphire River
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: sapphire river, minimum jedna postać w rozgrywce musi mieszkać w tej dzielnicy

Choć Sapphire River wciąż podnosi się po jesiennych ulewach (odbudowywane są uszkodzenia chatek i domków), turystyka i tutaj nie szczędzi korzyści. Motel i pensjonat stale wypełniają urlopowicze, a port pęka w szwach od napływu łodzi, jachtów i żaglówek cumujących do naszych stron na krótsze i dłuższe wizyty. Dość regularnie, wśród zaznajomionych z terenem mieszkańców dzielnicy, organizowane są poszukiwania zaginionego dziecka lub dorosłego turysty, który zbłądził za daleko w głąb dzielnicy czy znalazł się jakimś cudem gdzieś na mokradłach.
Carnelian Land
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: carnelian land, minimum jedna postać w rozgrywce musi mieszkać w tej dzielnicy

Jesienne ulewne deszcze, a przy tym wciąż duża ilość słońca sprawiły, że miejscowe uprawy przeszły najśmielsze oczekiwania farmerów. Najwyższy czas na zbiory trzciny cukrowej, kukurydzy i bawełny… problem w tym, że brakuje rąk do pracy. Większość sezonowych pracowników zdążyło połapać okazje dodatkowej pracy w ścisłym centrum lub jego okolicach, pozostawiając obfite żniwa w bezradnych rękach właścicieli farm. Problem stanowią też turyści, zaczepiający i dokarmiający zwierzęta, chociaż większość mieszkańców na agroturystykę się nie pisało. Również na polu kempingowym zrobiło się jakoś tłoczno i trochę za głośno.
Tingaree
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: tingaree, minimum jedna postać w rozgrywce musi mieszkać w tej dzielnicy

Mieszkańcy Tingaree od lat podzieleni są jeśli chodzi o podejście do turystów. Część, szczególnie ta najstarsza, wciąż wyznająca dawne wartości i strzegąca wierzeń, odnosi się do nich chłodno, a w niektórych przypadkach nawet nieprzyjaźnie. Ci młodsi, bardziej otwarci, chętnie dzielą się swoją kulturą, historią i sztuką - najczęściej bezinteresownie, ale są też tacy, którzy w tym czasie ubijają interes życia. Przed domami wystawiane są autorskie obrazy i rzeźby (choć trzeba uważać również na oszustów niezwiązanych z Tingaree), a zaznajomieni z grą na didgeridoo dają regularne koncerty. Spory problem stanowią przyjezdni ignorujący wyraźne znaki o zakazie wjazdu autem na teren dzielnicy i nie tylko rozjeżdżający roślinność, ale również straszący okoliczne zwierzęta.
Pracownicy Cairns
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: Cairns. Minimum jeden z graczy musi pracować w Cairns

Miastowi złodziejaszkowie jak co roku nie odpuszczają turystom i korzystają z każdej okazji, by zwinąć torebkę czy wciśnięty do tylnej kieszeni portfel. Będąc prawie dzień w dzień w Cairns, nie ominęło i ciebie bycie świadkiem takiej akcji. A może to ciebie ktoś wziął za turystę i próbował okraść? Albo znalazłeś czyjeś dokumenty, które złodziej uznał za niepotrzebne i wyrzucił? Tak czy siak, warto byłoby jakoś zareagować na to, co się w mieście dzieje!
Służby zdrowia
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: szpital lub klinika. Minimum jedna postać w rozgrywce musi pracować w szpitalu lub klinice.

Napływ turystów nieodzownie wiąże się z jednym - niezliczoną liczbą niezorientowanych rodziców, których bąbelki zostają ugryzione przez "bardzo niebezpieczne australijskie zwierzęta i insekty". W większości przypadków okazuje się, że to nic groźnego i niepotrzebne są nawet żadne specjalne specyfiki, ale na spanikowane mamy i wymagających najlepszej opieki ojców niestety nie ma rady. Szczególnie, kiedy trafi się akurat ten ich wyjątkowo roszczeniowy gatunek, który nawet nie chce słyszeć, że ich dziecku na pewno nic nie będzie, skoro wyraźnie cierpi na ich oczach… Ból głowy po takiej zmianie gwarantowany! Szczególnie, kiedy pacjent nie mówi dobrze po angielsku i porozumienie się z nim bez tłumacza stanowi nie lada wyzwanie.
Służby porządkowe
Warunki do spełnienia: Minimum jedna postać w rozgrywce musi pracować w policji lub w straży pożarnej.

Napływ turystów to zawsze pełne ręce roboty. Zakłócanie ciszy nocnej, awantury, wtargnięcia na teren prywatny i zaginięcia to tylko kilka przykładów zgłoszeń, jakie policja i straż pożarna dostaje każdego dnia. Niestety wiele z takich wezwań okazuje się fałszywa lub problem zostaje rozwiązany jeszcze zanim służby dotrą na miejsce, ale na każde z nich musicie odpowiadać.
Nieproszeni goście
Warunki do spełnienia: Minimum jedna postać w rozgrywce musi stanowić “ofiarę” nieproszonych gości.

Chyba każdy z nas uwielbia, kiedy rodzina lub znajomi z daleka bez zapowiedzi zwalają się nam na głowę, prawda? Mieszkanie nieposprzątane, miejsca do spania nieprzygotowane, lodówka zaopatrzona w minimalnym stopniu… Ale hej, niespodzianka! Przyda się chyba jakaś pomoc w zapanowaniu nad tym nagłym chaosem…
Urlopowicz
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: USA lub reszta świata.

Kto powiedział, że musisz zostać w Lorne Bay i użerać się z napływem turystów, kiedy sam możesz wziąć urlop i wyjechać, gdzie tylko zechcesz? Australijska zima to przecież czas letnich miesięcy dla Ameryki czy Europy, więc może pora zaznać ciepła z nieco innego miejsca. Co prawda na wyjeździe również może być nieco tłoczno, ale tam to chociaż ty możesz odegrać rolę pełnoprawnego turysty!
Kapitan
Warunki do spełnienia: Minimum jedna postać w rozgrywce musi posiadać łódź/jacht/żaglówkę.

Turyści, wydając już krocie na sam przylot i pobyt w Australii, często szukają sposobów na zaoszczędzenie na niektórych atrakcjach. Nic więc dziwnego, że wiele rodzin, zamiast opłacić prom wycieczkowy na Gahdun Island czy rejs z humbakami, decyduje się szukać "podwózki" wśród miejscowych właścicieli łodzi. Dodatkowym plusem też jest zawsze bardziej prywatna wycieczka i widoki z "pierwszego rzędu", zamiast walka o najlepsze miejsca na większym statku. Może nie jest to najbardziej legalny i bezpieczny biznes, ale hej, dodatkowym przychodem mało kto pogardzi! Na pewno będzie jednak potrzebna dodatkowa para rąk do ogarniania nie tylko sterowania, ale również do zapanowania nad wczasowiczami, którzy nie zawsze wiedzą jak się zachować na morzu!
Obserwator
Warunki do spełnienia: Rozgrywka powinna ściśle dotyczyć napływu turystów, który co prawda przynosi Lorne Bay sporo korzyści, ale jednocześnie potrafi być niezłym utrapieniem

Masz pomysł na swoją własną rozgrywkę dotyczącą napływu turystów, która nie wpisuje się w powyższe scenariusze? Śmiało możesz wdrożyć swój pomysł w życie i wykorzystać go do odbioru nagrody. Pamiętaj tylko, by w zgłoszeniu opisać, w jaki sposób ta rozgrywka odnosi się do sytuacji panującej w Lorne Bay.
twórcza foka
lorne bay
brak multikont
sprzedawczyni — sklep odzieżowy Rowie
29 yo — 165 cm
Awatar użytkownika
about
Córka pastora, sprzedawczyni w sklepie z ciuchami i świeża absolwentka JCU, której marzeniem było zostać biologiem morskim. Do niedawna wolała poznawać nowych ludzi, szaleć na imprezach oraz udawać, że wciąż ma dwadzieścia lat, jednak teraz, jej jedynym celem jest poderwanie swojego hydraulika.
KOD ZGŁOSZENIOWY:
Link do dziennka MG, w którym ma pojawić się nagroda: klik
Wykonane zadanie: zimowe tło fabularne (tingaree)
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: tingaree, minimum jedna postać w rozgrywce musi mieszkać w tej dzielnicy
Link do gry: sprzedaż ręcznie robionej biżuterii ell

nagroda przyznana <3
koślawa barmanka — w moonlight bar
27 yo — 164 cm
Awatar użytkownika
about
Porzuciła bezrobocie na rzecz u d a w a n i a, że potrafi robić alkoholowe koktajle. Ponadto zadłużyła się, remontując chatkę po dziadkach i trochę panikuje na widok seksownego sąsiada.
KOD ZGŁOSZENIOWY:
Link do dziennka MG, w którym ma pojawić się nagroda: klik
Wykonane zadanie: Tingaree
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: tingaree, minimum jedna postać w rozgrywce musi mieszkać w tej dzielnicy
Link do gry: wykorzystujemy portfele turystów :lol:

nagroda przyznana <3
SEKRETARKA | CHÓRZYSTKA — CROWN PROSECUTOR'S OFFICE | KOŚCIÓŁ
23 yo — 158 cm
Awatar użytkownika
about
Kiedyś była łyżwiarką, ale nabawiła się kontuzji w wyniku czego musiała przerwać treningi, odwołać swoje uczestnictwo w mistrzostwach i z ukochanego UK wrócić do Lorne Bay, gdzie ojciec załatwił jej ciepłą posadkę sekretarki w biurze prokuratora. Śpiewa też w kościelnym chórze, choć przecież jest ateistką. Pochodzi z lordowskiej rodzinki i jest siostrą Alfiego. Natomiast Ace z nią randkuje, ale tylko jako zastępstwo!
KOD ZGŁOSZENIOWY:
Link do dziennka MG, w którym ma pojawić się nagroda: klik
Wykonane zadanie: carnelian land
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: carnelian land, minimum jedna postać w rozgrywce musi mieszkać w tej dzielnicy
Link do gry: zbieramy żniwa

KOD ZGŁOSZENIOWY:
Wykonane zadanie: urlopowicz
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: USA lub reszta świata.
Link do gry: klik

nagroda przyznana <3
Agent jednej pisarki — Pracuje wszędzie
30 yo — 182 cm
Awatar użytkownika
about
Wcale nie niańka, a agent Scarlet Callaway. Poza tym malarz, a pracował w bardzo wielu miejscach, ale jakoś nigdzie nie zagrzał długo miejsca.
KOD ZGŁOSZENIOWY:
Link do dziennka MG, w którym ma pojawić się nagroda: klik
Wykonane zadanie: urlopowicz
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: USA lub reszta świata.
Link do gry: klik

nagroda przyznana <3
ODPOWIEDZ