lorne bay — lorne bay
100 yo — 100 cm
Awatar użytkownika
about
Oh won't you come with me where the ocean meets the sky
And as the clouds roll by we'll sing the song of the sea
Cold, Cozy Nights and Warm Blankets
zimowe tło fabularne
Obrazek

Rodowitych mieszkańców Queensland najłatwiej rozpoznać zimą — podczas gdy przyjezdni cieszą się przerwą od upałów i wykorzystują ciepłe, spokojne dni na intensywne zwiedzanie okolic, Australijczycy otulają się ciepłymi swetrami i niekiedy również kurtkami. Noce i poranki są bowiem wyjątkowo chłodne, a temperatura spada nawet do 13 stopni. Sytuacja ulega zmianie w ciągu dnia, kiedy słońce rozgrzewa miasto do 25, a czasem 28 stopni.

Tegorocznej zimy przydatne okażą się także parasole — nieprzewidywalne, zimne deszcze przystrajają niemal każdy dzień, a niektórym z nich towarzyszą intensywne powiewy wiatru. Uwielbiający słońce mieszkańcy mogą wpaść w ponury nastrój z powodu częstego zachmurzenia nieba i krótkich dni — słońce wstaje bowiem dopiero o 6:40, a zachodzi tuż przed 18. Pocieszenia należy szukać w ramionach nocy — to właśnie wtedy wiatr ustępuje, niebo jest bezchmurne, a chociaż temperatura zniechęca do opuszczania domów, sprzyja skrywaniu się pod kocem z przyjemną lekturą.
Obrazek Obrazek Obrazek


zima w lorne bay

Opal Moonlane oraz Pearl Lagune mierzą się z napływem turystów oraz zwiększoną liczbą kieszonkowców, natomiast Fluorite View uparcie walczyć będzie z problemami drogowymi, jako że wszystkie tamtejsze ulice będą remontowane. Zwiększone zainteresowanie Carnelian Land, za sprawą wybierających się na biwaki obserwatorów gwiazd, sprawia, że nasiąknięte deszczem piaszczyste drogi stają się błotniste i mogą zablokować twoje auto na kilka długich godzin. W Tingaree także panują nerwowe nastroje — coraz więcej mieszkańców domaga się kompromisu i utworzenia leśnego parkingu, dzięki któremu dojazd do domów znajdujących się na tamtejszych terenach stanie się łatwiejszy; poza tym coraz częściej natknąć można się tam na krokodyle.
Z największym problemem mierzy się jednak Sapphire River — na początku czerwca doszło tam do dwóch zbrodni, których policja nie potrafi wyjaśnić. Najpierw zaginął siedemnastoletni syn jednego z rybaków, a kilka dni temu ciało innego wędkarza zostało wyłowione z morza. Ze względu na to, że obie sprawy łączy klub Shadow — według zeznań świadków obaj spędzali tam dużo czasu — nastroje mieszkańców i częstych bywalców baru stają się napięte.
zasady zabawy
Wspomniane wydarzenia można wpleść do dowolnych rozgrywek, posługując się zarówno powyższym opisem, jak i zaprezentowanymi niżej scenariuszami. Za spełnienie określonych warunków, będziecie mogli otrzymać następujące nagrody:
— odegranie sześciu scenariuszy z opisem narzuconych motywów: kupon 6pkt
— odegranie trzech wybranych scenariuszy z opisem narzuconych motywów: kupon 3pkt
— wykonanie zadania dodatkowego: +4pkt do kuponu (JEDNORAZOWO)

A więc łączna, maksymalna ilość punktów, które można uzyskać w zabawie, wynosi 10.

1. Każdy scenariusz musi zostać zrealizowany w czterech postach (liczone od gracza) jednej gry; w momencie odbierania nagród, gry nie muszą posiadać statusu zakończonych. Motywy można wpleść do otwartych rozgrywek, które rozpoczęły się najpóźniej 1 czerwca.
2. Jeden scenariusz = jeden wątek; aby otrzymać główną nagrodę, do końca trwania zabawy należy więc odegrać sześć gier.
3. Scenariusze można odgrywać różnymi multikontami.
4. Każdy scenariusz posiada listę motywów wiążących się z danym wątkiem — każdy uczestnik zabawy musi wybrać co najmniej jeden z nich i widoczny sposób zbudować z jego pomocą tło fabularne prowadzonej rozgrywki.
5. Zabawa trwa do 31 sierpnia włącznie; nagrody będą rozdawane w 48h po zgłoszeniu wysłanym przez gracza w tym temacie.
6. W razie pytań prosimy o bezpośredni kontakt z benjamin hargrove.

CODE: Zaznacz cały

[b]Dziennik MG:[/b] [url=miejsce do którego wkleimy twoją nagrodę]klik[/url]
[b]Realizacja zadań:[/b]
#1 [url=link do rozgrywki]scenariusz[/url] + podaj wybrany motyw
#2 [url=link do rozgrywki]scenariusz[/url] + podaj wybrany motyw
#3 [url=link do rozgrywki]scenariusz[/url] + podaj wybrany motyw
#4 [url=link do rozgrywki]scenariusz[/url] + podaj wybrany motyw
#5 [url=link do rozgrywki]scenariusz[/url] + podaj wybrany motyw
#6 [url=link do rozgrywki]scenariusz[/url] + podaj wybrany motyw
[b]Zadanie dodatkowe:[/b]
— [url=]post ze słowami[/url]
— [url=]instagram[/url]
— [url=]dodatkowy motyw[/url]
scenariusze gier

0.01 _starry, starry night
Australijskie niebo odsłania najwięcej gwiazd właśnie zimą - bezchmurne niebo i spokojne noce sprzyjają obserwatorom konstelacji. Wybierz się na outback, do specjalnie zorganizowanego miejsca bądź w sam środek dzikiej natury i spędź całą noc obserwując gwiazdy. Czy jako rodowity Australijczyk potrafisz wskazać na niebie konstelację trampoliny lub deski surfingowej? Odnaleźć emu na Drodze Mlecznej? A może znasz aborygeńskie legendy o Wanggurduma, spadających gwiazdach, a więc duchach osób, które przeminęły? Potrafisz znaleźć na niebie krzyż południa, dzięki któremu nigdy nie mógłbyś się zgubić?

W rozgrywce należy poruszyć minimum jeden z następujących motywów:
bliskie spotkanie z dingo, spadające gwiazdy, ukąszenie węża, napaść, wyjątkowo chłodna noc

0.02 _the sound of rain
Pogoda krzyżuje ci plany — chociaż prognozy zapowiadały słoneczny dzień, jego piękno w pewnym momencie zaprzepaszczają siarczysty, zimny deszcz i porywisty wiatr. Czy to wystarczający powód, żeby zrezygnować z planów na świeżym powietrzu i wrócić do domu?

W rozgrywce należy poruszyć minimum jeden z następujących motywów:
przemoczone ubrania, grypa, zalana ulica, brak prądu, porywisty wiatr, wyjątkowo zimny dzień

0.03 _nature lover
Zimowa aura sprzyja, mimo wszystko, spędzaniu czasu pośród natury — to właśnie w tym czasie najlepiej zwiedza się rafę koralową, ze względu na zwiększoną liczbę morskich stworzeń, a pozostając na wodzie warto wybrać się w odpowiednie punkty, z których przy odrobinie szczęścia podziwiać można majestat wielorybów. To także dobra okazja nie tylko na biwakowanie, ale też glampingi, surfing, lot balonem — jedynym problemem stają się turyści i czające się w wielu miejscach krokodyle.

W rozgrywce należy poruszyć minimum jeden z następujących motywów:
nurkowanie, krokodyle, lot balonem, surfing, glamping, obserwowanie wielorybów, napływ turystów

0.04 _marry everything and happy always
Wielu mieszkańców Australii obchodzi święta Bożego Narodzenia także w lipcu, ze względu na bardziej sprzyjającą temu zimową, chłodną pogodę. Święta są nieoficjalne, ale mimo to przez kilka dni można poczuć ich prawdziwy klimat: sklepowe witryny przystrajają obrazki Mikołaja, zwiększa się sprzedaż grzanego wina i gorącej czekolady, przyjaciele i rodziny wyprawiają wystawne kolacje, a kina organizują maratony świątecznych klasyków.

W rozgrywce należy poruszyć minimum jeden z następujących motywów:
świąteczne prezenty, wizyta na zadaszonym lodowisku, świąteczne potrawy, sztuczny śnieg, "wigilijny" wieczór

0.05 _be good, do good
Zaangażuj się w problemy, z którymi zmaga się obecnie miasto — pomóż w poszukiwaniach zaginionego Andrew Browna, dołącz do protestów mieszkańców Tingaree, wyraź niezadowolenie z powodu remontowanych ulic bądź nieprzejezdnych dróg polnych na granicach miasteczka, zmierz ze skutkami napływu turystów.

W rozgrywce należy poruszyć minimum jeden z następujących motywów:
problematyczny deszcz, wieszanie ogłoszeń, protest, korki, problemy z samochodem, spóźnienie do pracy z powodu sytuacji w miasteczku

0.06 _not all demons live in hell
Sapphire River nigdy nie szczyciło się tak złą sławą — zaginięcie siedemnastoletniego Andrew oraz śmierć Larry'ego sprawiły, że każdy omija nadmorską dzielnicę. Sąsiedzi spoglądają na siebie z nieufnością, wzrastają teorie spiskowe dotyczące dwóch zbrodni (atak krokodyli, powiązania panów z gangami, niedbałości burmistrza) i coraz częściej słyszy się, że miejsca takie, jak klub Shadow, powinny zostać zamknięte. Wzrastające w ludziach złe emocje sprawiają, że na terenach dzielnicy zaczęło być jeszcze bardziej niebezpiecznie.

W rozgrywce należy poruszyć minimum jeden z następujących motywów:
awantura, świadek przestępstwa, unikanie szemranych miejsc, niechęć wobec całej dzielnicy, snucie teorii w sprawie zaginięcia i śmierci, kradzież

0.07 _zadanie dodatkowe
Zadanie można wykonać tylko z jednoczesną realizacją scenariuszy i należy spełnić jego pełne trzy podpunkty.
a) do dowolnego posta pisanego w ramach zabawy, wpleć następujące słowa:
zima, błoto, krokodyl, zachmurzenie, chusteczki, czekolada, konstelacje
b) na instagramie swojej postaci wstaw zdjęcie obrazujące wybrane zagadnienie z opisu tła fabularnego;
c) do dowolnego scenariusza dodaj dodatkowy motyw (jeden) z poniższej listy:
  • 1. Wpływy wydarzeń na pracę twojej postaci - opisz powody, komplikacje i konsekwencje.
    2. Poważne problemy zdrowotne związane z pogodą.
    3. Twoja postać odczuwa silne konsekwencje wzrostu niebezpieczeństwa w Sapphire River.
    4. Twoja postać wzbogaca się w znaczny sposób dzięki napływowi turystów (wyjaśnij dlaczego).
    5. Twoja postać gubi się w lesie podczas udziału w poszukiwaniach zaginionego chłopca.
twórcza foka
lorne bay
brak multikont