lorne bay lorne bay
sumienny żółwik
Awatar użytkownika
about
Oh won't you come with me where the ocean meets the sky,
and as the clouds roll by we'll sing the song of the sea
100 yo
200 cm

Post

Gone Fishing Day
eventowe zadania i rangi
Gone Fishing Day to tradycja dość młoda i teoretycznie skierowana do raczej wąskiego grona odbiorców, ale z roku na rok zdobywa coraz większą popularność wśród Australijczyków. W październiku wypada szósta edycja tego wydarzenia - i pierwsza, w której swój czynny udział postanowiła wziąć społeczność Lorne Bay. Dołączenie do akcji jest bardzo proste - wystarczy zebrać rodzinę lub przyjaciół, znaleźć dobrą miejscówkę, uzbroić się w cierpliwość, wyciszyć i… wędkować*! :ok: Przylądek Koali również przygotował na ten dzień wiele atrakcji. Na plaży przeprowadzane będą bezpłatne lekcje podstaw wędkarstwa, zajęcia z poradami dla już wędkujących, a także mnóstwo zajęć i zabaw dla dzieci. Co więcej - dla wszystkich biorących udział przewidziane są nagrody w specjalnej loterii! Oczywiście nie zabraknie pysznego jedzenia, przyjaznej i otwartej atmosfery, uważnych ratowników patrolujących morze oraz wieczornej posiadówki wokół ogniska na plaży. :drunk:
* do wzięcia udziału w zabawie nie trzeba posiadać licencji wędkarskiej
:jellyone:
Rozgrywki związane z powyższym świętem możecie zaczynać już od dzisiaj w specjalnie przygotowanym subforum. Chciałyśmy, aby wydarzenie miało formę przede wszystkim integracyjną, dlatego też przygotowałyśmy dla Was listę zadań, które mogłyby właśnie w integracji pomóc - większość z nich generuje sytuacje losowe możliwe do odegrania także z kimś zupełnie nieznajomym. Event będzie trwał przez najbliższy miesiąc (do 18 listopada) i przez ten czas możliwe będzie odebranie specjalnych rang, a po zakończeniu eventu - również nagród. :exited:
:jellythree:

zadania proste
wykonanie pięciu prostych zadań daje możliwość odebrania specjalnej rangi


Aby zadanie z tej kategorii zostało zaliczone, wystarczą co najmniej dwa posty (w ramach jednej rozgrywki i od każdej postaci biorącej udział w grze) wyraźnie odnoszące się do sytuacji.

rozegraj grę, w której próbujesz złowić swoją pierwszą rybę tego dnia;
rozegraj grę, w której ktoś udzieli ci kilku dobrych rad odnośnie wędkowania (lub sam podziel się z kimś paroma);
rozegraj grę, w której podczas spaceru po plaży natykasz się na samotnego żółwia;
rozegraj z kimś konkurs jedzenia rybnych hot dogów;
rozegraj grę, w której spróbujesz odwzorować odtwarzany przy wieczornym ognisku taniec miejscowych Aborygenów;
rozegraj grę, w której postacie znajdują się na łódce;
rozegraj grę, w której próbujesz namówić kogoś do pomocy w sprzątaniu plaży;
rozegraj grę, w której będzie konieczna interwencja ratowników;
rozegraj grę, w której wyławiasz coś innego niż ryba;
rozegraj grę, w której głównym tematem rozmowy będzie jedzenie ryb;
rozegraj grę, w której weźmiesz udział w jakiejś zabawie dla dzieci;
rozegraj grę, w której budujesz zamek z piasku;
rozegraj grę, w której jakieś ptaszysko kradnie ci właśnie złowioną rybę;
rozegraj grę, w której pomimo trwającego wydarzenia próbujesz spędzić zwykły dzień na plaży;
rozegraj grę, w której niezdarnie zarzucona przez kogoś wędka zahacza i pozbawia cię jakiejś części garderoby;


szczęśliwa wędka
gone fishing dayzadania trudne
wykonanie trzech trudnych zadań daje możliwość odebrania specjalnej rangi


Aby zadanie z tej kategorii zostało zaliczone, wystarczą co najmniej trzy posty (w ramach jednej rozgrywki i od każdej postaci biorącej udział w grze) wyraźnie odnoszące się do sytuacji.

GRUBA RYBA - Wędkowanie w teorii brzmi bardzo prosto, niestety w praktyce okazuje się o wiele większym wyzwaniem (przynajmniej dla niektórych). Ciekawe, co powiedzą organizatorzy, kiedy zorientują się, że zamiast ryby dosłownie nadziałeś na haczyk… drugiego człowieka! (Ups, wyciąganie go z pewnością będzie boleć!) Hmmm, czy nie powinieneś przypadkiem wygrać nagrody za złowienie największej sztuki?

TO PARZY! - Może właśnie stałeś w wodzie po kolana i całą uwagę skupiałeś na zanurzonym przed sobą spławiku; może postanowiłeś skorzystać z wiosennej pogody i trochę popływać; a może przysiadłeś na pomoście, mocząc stopy i napawając się słońcem i widokami? Nieważne, efekt jest ten sam - zbłąkana meduza najwyraźniej czuje się zagrożona twoją obecnością i w sposób naturalny próbuje się bronić. Dla ciebie niestety w bardzo bolesny sposób!

A TY CO TU ROBISZ?! - Wiedzą powszechną jest, że krokodyle preferują wody słodkie. Istnieją jednak gatunki - w Australii zwane Salties - którym nie przeszkadza również woda słona. Zwykle co prawda nie pchają się tam, gdzie największa impreza, ale... Najwyraźniej masz pecha. Może jednak nie trzeba się było oddalać od centrum dzisiejszych wydarzeń lub nie wypływać łódką tak daleko od innych?

NA RATUNEK 112 - Musisz przyznać, że organizatorzy się wykazali - przynajmniej jeśli chodzi o strefę gastronomiczną. Delektujesz się właśnie pyszną rybką, gdy nagle siedząca obok ciebie osoba zaczyna się dusić. Chyba jej tak nie zostawisz? A może to właśnie tobie ość stanęła niefortunnie w gardle?

ALE JA NIE UMIEM PŁYWAĆ! - Cudownie - w końcu tylko ty i wędka. No dobra, może poza tobą jeszcze kilka innych osób wpadło na ten sam pomysł łowienia ze skalnego brzegu, zamiast z zatłoczonej plaży, ale zdecydowanie jest tu ciszej i spokojniej. Nawet większe ryby łapią się tu na przynętę! Problem w tym, że jedna z tych sporych ciągnie trochę za mocno, a ty ześlizgujesz się ze skał prosto do morza. Niedobrze, jeśli nie potrafisz pływać! A może potrafisz, tylko nie chcesz sobie odpuścić złapania tej dużej sztuki i dlatego wciąż kurczowo trzymasz się wędki? Tak czy siak, może być problem z powrotem na górę!

JUŻ JA CI POKAŻĘ - Niekoniecznie lubisz zakłady, ale osoba łowiąca niedaleko ciebie za bardzo się szarogęsi byś mógł sobie odpuścić. Kto najszybciej złapie kolejną rybę, czyja będzie najdłuższa, kto złapie najwięcej w określonym czasie... To wasz wybór na czym polega zakład. I o co walczycie. Dla większej dramaturgii o wygranym pozwólcie zdecydować kościom!

ZNALEZIONE NIE KRADZIONE - Imprezy tego typu zawsze generują śmieci, a zaaferowani dobrą zabawą ludzie nie zawsze pamiętają, by je wyrzucać do wystawionych koszy. Angażujesz się więc w akcję sprzątania plaży i właśnie podczas niej znajdujesz coś, co ktoś chyba jednak nie chciał wyrzucić. Może warto znaleźć właściciela? Może ten właśnie nieśmiało cię o ten przedmiot zagaduje? A może jednak ta rzecz bardziej przyda się tobie i lepiej nie zdradzać, że ją znalazłeś?

JESTEM NA NIE - Nieregulowany połów? Zaśmiecona plaża? Robienie z wędkarstwa taniego widowiska? A może niszczone miejsca lęgowe żółwi? Na pewno masz dobry powód, by bojkotować całą imprezę, a może nawet zorganizować własny strajk. Już ty się postarasz, by w kolejnych latach takich imprez w Przylądku Koali nie urządzać!

KTOŚ TU OSZUKUJE - Konkursy zawsze przyciągają różnych cwaniaczków, nawet te organizowane w tak przyjaznej i na luzie atmosferze, jak złapanie najdłuższej ryby podczas trwania Gone Fishing Day. Organizatorzy specjalnie nie zdradzili możliwej nagrody za pierwsze miejsce, by nie nakręcać niepotrzebnie rywalizacji. (Kto wie, równie dobrze mogli przygotować coś tak lamerskiego, jak uściśnięcie dłoni burmistrza!) A jednak ktoś próbuje oszukiwać! A przynajmniej tak ci się wydaje… Skonfrontujesz się z oszustem? Może zdobędziesz dowód, by przedstawić go organizatorom? A może to CIEBIE ktoś podejrzewa o nieczyste zagrania?

UWAGA, TO… PRANK! - Kiedy nagle przebiega obok ciebie przerażona postać i krzyczy “uwaga, to rekin!” - głupi kawał jest ostatnim, czego się spodziewasz. Dołączasz do panikujących i uciekasz z wody, dopóki ratownicy nie ogłaszają, że tak naprawdę nie ma żadnego zagrożenia? Decydujesz się odgrywać bohatera i pomagasz komuś, kto w przerażeniu nie może odnaleźć drogi powrotnej na brzeg? Biegniesz dalej plażą i powtarzasz ostrzeżenia o rekinie, nieświadomie dokładając cegiełkę do tego nieuzasadnionego chaosu? A może… Może to właśnie ty jesteś tym, który świadomie wprowadził wszystkich w błąd i przerażenie, a teraz musi jakoś odpowiedzieć za swój głupi żart?

NIE IGRAJ Z OGNIEM - Wieczorne ognisko na plaży, z dala od drzew i trawy wydaje się bezpiecznym pomysłem, a jednak coś idzie nie tak. Jakiś rozbrykany dzieciak biega z podpalonym kijem niczym z pochodnią? Pijany nastolatek postanawia zgrywać chojraka i chce przejść przez ogień? Ludzie dorzucają coraz więcej drewna, przez co ogień robi się coraz wyższy a iskry strzelają coraz dalej? Cokolwiek by to nie było masz złe przeczucia, więc werbujesz kogoś do pomocy i razem staracie się zatrzymać ewentualne niebezpieczeństwo.

PRZEDSMAK HALLOWEEN - Wielu ludziom wieczorne ognisko nieodzownie kojarzy się już z opowiadaniem sobie strasznych historii. Co prawda Gone Fishing Day niekoniecznie nastraja do tego typu rzeczy, ale niektórzy już chyba czują atmosferę powoli zbliżającego się Halloween. Mniej lub bardziej chętnie, zostajesz wywołany z tłumu, by wymyślić i opowiedzieć coś z dreszczykiem. Wszystkie pary oczu skierowane są na ciebie, więc postaraj się, by historia była choć trochę oryginalna! A może ktoś ci pomoże, gdy w pewnym momencie się zatniesz?


sprytna rybka
gone fishing day


Zadania można łączyć, przeplatać i kilka rozegrać nawet w jednej grze, byle zachować wymagane limity postowe. Ponadto każdy, kto wykona przynajmniej jedno zadanie - obojętnie, z której kategorii - będzie mógł wziąć udział w loterii fantowej, w której przewidziałyśmy nagrody (głównie fabularne, choć nie tylko!). Możliwość odbioru nagród z loterii otworzymy przed końcem trwania eventu.
:jellytwo:

Kod: Zaznacz cały

RANGA
[b]Imię i nazwisko:[/b]
[b]Kategoria zadań:[/b] proste/trudne
[b]Dokumentacja:[/b] [url=link do gry]zadanie[/url]
hej, jestem mistrz gry
moje konta brak multikont
lorne bay lorne bay
sumienny żółwik
Awatar użytkownika
about
Oh won't you come with me where the ocean meets the sky,
and as the clouds roll by we'll sing the song of the sea
100 yo
200 cm

Post

gone fishing day
loteria eventowa
Zgodnie z zapowiedzią, przychodzimy do Was z jeszcze jedną atrakcją - loterią fantową. Aby wziąć w niej udział, wystarczy wykonać przynajmniej jedno z zadań związanych z Gone Fishing Day - obojętnie, z której kategorii - oraz wybrać szczęśliwy numerek spośród tych jeszcze dostępnych poniżej. Większość przewidzianych nagród ma charakter fabularny - mamy nadzieję, że urozmaicą Wam one kolejne rozgrywki lub dostarczą pomysłów na zupełnie nowe wątki, także poza eventem.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do brania udziału w zabawie! :exited:


loteria
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10. Chandra Ginsberg
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.

Kod: Zaznacz cały

LOTERIA
[b]Imię nazwisko:[/b] 
[b]Numerek:[/b] 
[b]Wykonane zadanie:[/b] [url=link do gry]zadanie[/url]
hej, jestem mistrz gry
moje konta brak multikont
lorne bay lorne bay
sumienny żółwik
Awatar użytkownika
about
Oh won't you come with me where the ocean meets the sky,
and as the clouds roll by we'll sing the song of the sea
100 yo
200 cm

Post

gone fishing day
zakończenie eventu
Witajcie <33
Gone Fishing Day dobiegł końca! Chcąc nagrodzić graczy, którzy wykazali się chęcią wzięcia udziału w zabawie, postanowiłyśmy, że każdy, kto dodał jednego posta w eventowym subforum, będzie mógł wziąć udział w powyższej loterii! Liczymy na to, że zawarte w niej nagrody urozmaicą Wam nieco rozgrywkę, a resztę graczy zachęcą do zaangażowania się w kolejne wydarzenia :exited:
Trzymajcie się! <3

Kod: Zaznacz cały

LOTERIA
[b]Imię i nazwisko:[/b] 
[b]Numerek:[/b] 
hej, jestem mistrz gry
moje konta brak multikont
aktorka/sprzedawca lodów the little ice cream shop
chandra ginsberg
Awatar użytkownika
about
Ale żaden artysta – teraz już wiem – nie zadowoli się samą sztuką. Potrzebny mu jest jeszcze aplauz.
21 yo
165 cm

Post

LOTERIA
Imię i nazwisko: Chandra Ginsberg
Numerek: 10
(wraz z poppy weasley rozgrywałyśmy zadanie TO PARZY! )

  • LOTERIA pisze:Twoją nagrodą jest...
    Wzięcie udziału w nagraniach do najnowszego filmu wytwórni Éclipse Pictures w roli postaci epizodycznej. Na wielkim ekranie nie pojawisz się na dłużej niż parę minut, z główną postacią nie wymienisz więcej niż kilka zdań, ale Twoje nazwisko pojawi się na napisach końcowych... A to już coś, prawda? Gratulacje!
hej, jestem ◠‿◠
moje konta -
instruktorka plastyki dom kultury
Happy Birthday
Awatar użytkownika
about
Jest instruktorką plastyki w domu kultury. Jako dziecko straciła rodziców i od tamtego momentu opiekuje się nią ciotka. Nie poszła na uniwerek, próbuje ogarnąć życie miłosne i dorosłość.
21 yo
160 cm

Post

LOTERIA
Imię nazwisko: Poppy Weasley
Numerek: 17
Wykonane zadanie: TO PARZY

jak wyżej <3

  • LOTERIA pisze:Twoją nagrodą jest...
    weekend w Kuranda Hotel dla dwóch osób! Nieważne, kogo zdecydujesz się zabrać ze sobą - wybrany przez Ciebie koniec tygodnia z pewnością okaże się niezapomniany. Nagroda, poza samym pobytem w hotelu i dwoma posiłkami dziennie, gwarantuje darmowy przejazd kolejką linową oraz zabytkowym pociągiem, oferującym zapierające dech w piersiach widoki. Nie zapomnij więc o aparacie fotograficznym! I o jakiejś gotówce... bo jesteśmy pewni, że nie opuścisz rynku w Kuranda Village z pustymi rękami!
hej, jestem anu
moje konta autumn & jedda & ezra & percy & scarlet
ODPOWIEDZ