lorne bay — lorne bay
100 yo — 100 cm
Awatar użytkownika
about
Oh won't you come with me where the ocean meets the sky
And as the clouds roll by we'll sing the song of the sea
Jesienne tło fabularne
zadania eventowe

Lato tego roku było naprawdę przyjemne, jak na Queensland, upały co prawda doskwierały, ale mimo towarzyszących temu okresowi nawałnic, tym razem obeszło się bez żadnych przykrych niespodzianek. Pogoda jednak lubi zaskakiwać i kiedy większość mieszkańców tego rejonu cieszyło się z nadejścia australijskiej jesieni, stacje meteorologiczne zawrzały! Każdy z mieszkańców dostał alerty pogodowe, ostrzegające przed napływem silnych ulew, burz, a nawet huraganów.
Omówienie tła fabularnego i zasady:

1. Poniżej znajduje się kilka koncepcji na rozgrywkę fabularną. Rozgrywać może je każdy według własnego upodobania, jednak w przypadku osób chcących otrzymać za nie nagrody - należy spełniać warunki przypisane do każdego zadania.
2. Każdy gracz może rozegrać to samo zadanie kilka razy - jednym lub kilkoma kontami, jednak po odbiór nagrody nie można zgłosić tych samych zadań.
3. Wykonanie zadania można zgłosić do końca czerwca i można wykonywać je różnymi multikontami.
4. Przewidziane nagrody:
  • - Za rozegranie jednego scenariuszu (minimum 4 posty na gracza) - 2 pkt na kuponie punktowym,
    - Za rozegranie dwóch scenariuszy (minimum 4 posty na gracza) - 3 pkt na kuponie punktowym,
    - Za rozegranie trzech scenariuszy (minimum 4 posty na gracza) - 4 pkt na kuponie punktowym.
5. W sytuacji, w której gracz rozegra więcej niż trzy scenariusze, nie może liczyć na dodatkową nagrodę. Maksymalna nagroda przewidziana za udział w tej zabawie to kupon punktowy opiewający na 4 pkt, a zatem umożliwiający odbiór nagrody z czwartej puli lub niższych puli.
6. Wszystkie wątpliwości i pytania należy kierować do Divina Norwood - ewentualne niezrozumienie regulaminu nie skutkuje zmianą zasad, jakie zostały przewidziane w zabawie.
7. Po odbiór nagród należy zgłosić się w tym temacie, jednak należy zrobić to ZBIORCZO, już po rozegraniu scenariusza (napisaniu minimum 4 postów w danej rozgrywce) - oznacza to, że jednorazowo należy wrzucić jedną, dwie, lub trzy rozgrywki, za które chce odebrać się nagrodę. Nie należy umieszczać trzech osobnych postów z linkiem do jednej rozgrywki.
8. Scenariusze stanowią zarys fabularny, nie trzeba rozgrywać ich od deski do deski, można skupić się na jednym aspekcie, o innym jedynie wspomnieć (np. w przypadku zadania Opal Moonlane można skupić się jedynie na stojącej wszędzie wodzie, a nie na samochodach zablokowanych w podziemnych parkingach).
9. Aby rozegrać scenariusz, należy zacząć nową grę. Jedna gra może dotyczyć tylko jednego scenariusza, nie należy ich łączyć.
10.

CODE: Zaznacz cały

KOD ZGŁOSZENIOWY:
[b]Link do dziennka MG, w którym ma pojawić się nagroda:[/b] [url=TULINKI]klik[/url]
[b]Wykonane zadanie:[/b] Tytuł zadania (nagłówek)
[b]Warunki do spełnienia:[/b] tu warunki zadania
[b]Link do gry:[/b] [url=TULINKI]klik[/url]

*analogicznie, gdy zgłasza się dwie lub trzy gry, należy skopiować punkty kodu z tytułem, warunkami i linkiem, by wydłużyć kod do własnych potrzeb.Dostępne scenariusze:
_______________________________________________


Opal Moonlane:

Warunki do spełnienia: miejsce akcji: opal moonlane, minimum jedna postać w rozgrywce musi mieszkać w tej dzielnicy

Nieustające deszcze sprawiły, że system odprowadzania wody z centrum nie daje rady. Na ulicach można więc brodzić w niej minimum po kostki, co niesamowicie utrudnia funkcjonowanie mieszkańcom Opal Moonlane. Lokale znajdujące się na parterach lub posiadające piwnice borykają się z ciągłym zalewaniem. Wszystkie osoby korzystające z parkingów podziemnych nie mogą wydostać z nich swoich samochodów, ponieważ wilgoć uszkodziła system mechanicznych bram, a osób odpowiedzialnych za ich ręczne otwieranie, jak zwykle nie można nigdzie znaleźć.Fluorite View:

Warunki do spełnienia: miejsce akcji: fluorite view, minimum jedna postać w rozgrywce musi mieszkać w tej dzielnicy

W obliczu zmagań z pogodą, jeszcze wyraźniej widać, jak bezpieczną dzielnicą jest Fluorite View. Głównymi niedogodnościami są dość silne wichury, które porywają pozostawione w ogródkach mniejsze i większe przedmioty - zginąć może nie tylko pozostawione sobie pranie, ale nawet donice i meble ogrodowe, z którymi można się pożegnać lub spróbować ich poszukać na posesjach innych sąsiadów. Trzeba jednak uważać, bo latające przedmioty mogą komuś zrobić krzywdę lub uszkodzić szyby w domu czy samochodzie. Dodatkowo w domu kultury prowadzona jest zbiórka dla tych, których domostwa mocno ucierpiały, tych mieszkańców, którzy mogą pomóc, gorąco się do tego zachęca.Pearl Lagune:

Warunki do spełnienia: miejsce akcji: pearl lagune, minimum jedna postać w rozgrywce musi mieszkać w tej dzielnicy

Widok na morze zwykle jest czymś pożądanym, jednak potrafi przerazić, gdy zamiast mieniących się w słońcu fal, widać niebezpieczne zmagania żywiołów. Władze miasta proszą, by nie poruszać się po plażach, a już w szczególności unikać klifów, z których osypuje się grunt. Szczególnie zagrożone pod tym kątem są wille na nich umiejscowione. Takie zapadliska mogą być śmiertelnym niebezpieczeństwem, ale nie tylko to jest problemem. W wyniku osunięcia ziemi, kilka większych palm przerwało przewody wysokiego napięcia, powodując mniejsze i większe przerwy w dostawie prądu. Dodatkowo okoliczne ptactwo wariuje i doszło już do przypadków wybicia szyb przez zdezorientowane zwierzęta.Sapphire River:

Warunki do spełnienia: miejsce akcji: sapphire river, minimum jedna postać w rozgrywce musi mieszkać w tej dzielnicy

Warunki życia w Sapphire River nigdy nie rozpieszczały. Posiadacze swoich łódek w porcie proszeni są o ich dokładne zabezpieczenie, chociaż pomimo tego coraz więcej ulega uszkodzeniom, a nawet oderwaniem się od nabrzeża, w wyniku zbyt słabego przymocowania. Tereny mieszkalne zamieniły się w istne bajoro, a mokradła zdecydowanie poszerzyły swoje granice, sprawiając, że zarówno zwierzęta, jak i ludzie z łatwością mogą utknąć w wilgotnej glebie, zatapiając się w niej, co uniemożliwia ucieczkę. Wilgoć uszkadza zdecydowaną większość domów, sprawiając mniejsze i większe szkody - odnotowano nawet przypadki, w których pale podtrzymujące budynek zbutwiały i cała konstrukcja legła w gruzach.Carnelian Land:

Warunki do spełnienia: miejsce akcji: carnelian land, minimum jedna postać w rozgrywce musi mieszkać w tej dzielnicy

Drogi w Carnelian Land dosłownie przestały istnieć - jeśli nie posiadasz samochodu terenowego z napędem na cztery koła lub traktora, istnieje duże ryzyko, że zakopiesz swój pojazd w błocie i będziesz potrzebował pomocy z odkopaniem auta. Niektórzy mimo to próbują, inni pogodzili się z faktem, że do dzielnicy aktualnie nie ma dojazdu, co nastręcza jej mieszkańcom wielu problemów - utrudniony dojazd do pracy, zdobycie zaopatrzenia itp. W dodatku zwierzęta źle znoszą zmiany pogody i co chwila zrywają się z pastwisk, uciekając do najbliższych lasów lub cudzych domostw, w nadziei, że tam będą bezpieczniejsze. Jeśli posiadasz swoją trzódkę, sprawdzaj dokładnie, czy nikogo ci w niej nie brakuje.Tingaree:

Warunki do spełnienia: miejsce akcji: tingaree, minimum jedna postać w rozgrywce musi mieszkać w tej dzielnicy

Zalesione Tingaree na co dzień zachwyca bliskością z naturą, ale w obliczu ulew i wichru może kumulować to różne problemy. Mieszkańcom cały czas towarzyszy odgłos łamanych gałęzi i nadzieję na to, że żadna z nich nie spadnie na ich dom. Najgorsze jest jednak to, że do tych trzasków coraz częściej dołączają odgłosy rannych zwierząt. Sanktuarium dzikich zwierząt prosi o pełną mobilizację, każdy może pomóc, wystarczy, że w razie znalezienia rannego zwierzaka dostarczy się je do wspomnianej organizacji lub przynajmniej powiadomi jednego z pracowników, jeśli transport kogoś przerasta. Przyda się każda pomoc, mile widziane jest też wsparcie finansowe, ponieważ zaczyna brakować funduszy na opiekę weterynaryjną i wyżywienie dla wszystkich podopiecznych.Pracownicy Cairns:

Warunki do spełnienia: miejsce akcji: droga dojazdowa do Lorne Bay. Minimum jeden z graczy musi pracować w Cairns

Utrudnione warunku pogodowe zawsze związane są z utrudnionymi warunkami na drogach. Jazda w takiej sytuacji staje się naprawdę niebezpieczna. Bardzo łatwo o stłuczkę, poślizg, zjechanie na pobocze, czy nawet rezygnację z kontynuowania podróży, w wyniku ograniczonej widoczności. O wiele mniejszym niebezpieczeństwem, ale jakże irytującą sytuacją, są korki. Drogi dojazdowe do Lorne Bay są tak sparaliżowane, że dosłownie można na nich spędzić kilka godzin stojąc w miejscu - bez jedzenia, picia czy łazienki. Jeśli mieliście jakieś pilne sprawy do załatwienia, też istnieje duża szansa, że nie uda wam się na nie zdążyć.Służby zdrowia:

Warunki do spełnienia: miejsce akcji: szpital lub klinika. Minimum jedna postać w rozgrywce musi pracować w szpitalu lub klinice.

W wyniku pogarszającej się pogody służby zdrowia mają pełne ręce roboty. Nieważne jakiej jesteś specjalizacji, do szpitala i kliniki napływa tyle zgłoszeń i pacjentów, że nie wiesz już w co ręce włożyć. Myślałeś, że skończysz dyżur i wrócisz do życia prywatnego? Nic z tych rzeczy, cały personel zostaje po godzinach, zajmuje się ciężkimi przypadkami, cierpi na przemęczenie i odczuwa skutki panującego wokół chaosu. Możesz zająć się jakimś pacjentem, pomagać w sprawach organizacyjnych, albo też szukać dla siebie możliwości do chwili odpoczynku w niesprzyjających temu warunkach.Służby porządkowe:

Warunki do spełnienia: Minimum jedna postać w rozgrywce musi pracować w policji, policji federalnej lub w straży pożarnej.

Tego, jak różnorodny przekrój zgłoszeń zaczął napływać do waszych oddziałów, nikt nie mógł przewidzieć. Skutki załamania pogody są wielorakie. Część zgłoszeń, to typowe wypadki, zarówno te drogowe, jak i mające miejsce w domach czy na terenach otwartych. Niektóre mniej niebezpieczne, inne śmiertelne. Nie brakuje też wezwań do kradzieży. Najwięcej roboty jest jednak w przypadku zaginięć, szczególnie tych w okolicach wody. Coraz częściej musicie wypływać i patrolować wybrzeże, a warunki niekoniecznie temu sprzyjają i nie jest to najbezpieczniejsze. Dodatkowo ilość zgłoszeń sprawiła, że o pomoc zostali poproszeni też federalni, którzy nieszczególnie mogą być z tego powodu zadowoleni.Okradziony:

Warunki do spełnienia: Minimum jedna postać w rozgrywce musi stanowić ofiarę kradzieży lub włamania.

Od zawsze tak było, że na cudzym nieszczęściu jakaś część społeczeństwa się bogaci. Zamieszanie panujące w Lorne Bay postanowili wykorzystać złodzieje, którzy chętnie przywłaszczają sobie porzucone na poboczach samochody, albo też korzystają z opuszczonych czasowo domostw, z których wynoszą co im się podoba. Właśnie to miało spotkać też Ciebie, być może pod twoją nieobecność ktoś się włamał? A może wręcz przeciwnie, nakryłeś złodzieja na gorącym uczynku? Poradzisz sobie czy może wpadniesz w duże tarapaty?Ocalały:

Warunki do spełnienia: Minimum jednej postaci w rozgrywce musi zagrażać utonięcie.

Władze miasta stale ostrzegają, by trzymać się z dala od wody, ale ty nie posłuchałeś. A może nawet chciałeś posłuchać, ale musiałeś sprawdzić swoją łódź lub jakieś inne powodu zmusiły Ciebie do znalezienia się w pobliżu morza. Wierzyłeś, że wyjdziesz z tego cało, ale to była chwila, silniejszy podmuch wiatru, nawet nie wiedziałeś kiedy znalazłeś się w wodzie, a po chwili fale zaczęły uniemożliwiać Ci wypłynięcie na powierzchnię. Może byłeś w stanie wołać o pomoc, a może ktoś po prostu widział, że jej potrzebujesz?Pomocna dłoń:

Warunki do spełnienia: Miejsce akcji: strefa miejska w pearl lagune lub opal moonlane.

Nie umknęło ci to, w jakim stanie znajduje się Lorne Bay, dlatego postanowiłeś dołożyć swoją cegiełkę i pomóc w wlace z żywiołem. Władze miasta dostarczyły piasek i worki, do zbudowania prowizorycznych zapór w najbardziej narażonym na to miejscu. Na pewno nie jest to łatwe zadanie, ale służy wszystkim mieszkańcom. Może masz też swój autorski pomysł, by jeszcze bardziej pomóc rozwiązać namnażające się problemy związane z załamaniem pogody?Obserwator:

Warunki do spełnienia: Rozgrywka powinna ściśle dotyczyć problemów pogodowych, z jakimi boryka się Lorne Bay, a zatem silnych wichur, ulew, a nawet huraganów

Masz pomysł na swoją własną rozgrywkę dotyczącą załamania pogody, która nie wpisuje się w powyższe scenariusze? Jeśli tylko pogoda odegra tutaj kluczowy element, śmiało możesz wdrożyć swój pomysł w życie i wykorzystać go do odbioru nagrody. Pamiętaj tylko, by w zgłoszeniu opisać, w jaki sposób ta rozgrywka odnosi się do sytuacji panującej w Lorne Bay.


zaradny kameleon
lorne bay
brak multikont
strażaczka — LORNE BAY FIRE STATION
29 yo — 173 cm
Awatar użytkownika
about
Thought I'd end up with Dale
But he wasn't a match
Wrote some songs about Luke
Now I listen and laugh
Even almost got married
And for Colton, I'm so thankful
KOD ZGŁOSZENIOWY:
Link do dziennka MG, w którym ma pojawić się nagroda: Claire
Wykonane zadanie: Carnelian Land
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: carnelian land, minimum jedna postać w rozgrywce musi mieszkać w tej dzielnicy
Link do gry: klik

Link do dziennka MG, w którym ma pojawić się nagroda: Claire
Wykonane zadanie: Opal Moonlane
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: opal moonlane, minimum jedna postać w rozgrywce musi mieszkać w tej dzielnicy (Autumn + Luke mieszkają)
Link do gry: klik

Nagroda przyznana <3
Agent jednej pisarki — Pracuje wszędzie
29 yo — 182 cm
Awatar użytkownika
about
Wcale nie niańka, a agent Scarlet Callaway. Poza tym malarz, a pracował w bardzo wielu miejscach, ale jakoś nigdzie nie zagrzał długo miejsca.
KOD ZGŁOSZENIOWY:
Link do dziennka MG, w którym ma pojawić się nagroda: klik
Wykonane zadanie: Carnelian Land
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: carnelian land, minimum jedna postać w rozgrywce musi mieszkać w tej dzielnicy
Link do gry: klik

Nagroda przyznana <3
Felietonista i podróżnik — The Cairns Post
38 yo — 193 cm
Awatar użytkownika
about
Po tym jak zostawił narzeczoną dla kobiety, którą poznał podczas jednej z misji w Ghanie, jest święcie przekonany, że afrykańska wiedźma rzuciła na niego klątwę. Nie ma ani narzeczonej ani miłości swego życia, bo ta zginęła w wypadku samochodowym kilka dni po powrocie z Afryki.
KOD ZGŁOSZENIOWY:
Link do dziennka MG, w którym ma pojawić się nagroda: klik
Wykonane zadanie: Pearl Lagune
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: pearl lagune, minimum jedna postać w rozgrywce musi mieszkać w tej dzielnicy
Link do gry: klik


Link do dziennka MG, w którym ma pojawić się nagroda: klik
Wykonane zadanie: Carnelian Land
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: carnelian land, minimum jedna postać w rozgrywce musi mieszkać w tej dzielnicy
Link do gry: klik

Nagroda przyznana <3
aplikantka w prokuraturze — Crown Prosecutor's Office
28 yo — 168 cm
Awatar użytkownika
about
Od 5 lat wmawia sobie, że jej narzeczony wcale nie zginął, ale potrzebowała zmiany otoczenia, więc wyjechała z Francji i próbuje skupić się na karierze zawodowej.
KOD ZGŁOSZENIOWY:
Link do dziennka MG, w którym ma pojawić się nagroda: klik
Wykonane zadanie: Pearl Lagune
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: pearl lagune, minimum jedna postać w rozgrywce musi mieszkać w tej dzielnicy
Link do gry: klik

Wykonane zadanie: Służby zdrowia:
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: szpital lub klinika. Minimum jedna postać w rozgrywce musi pracować w szpitalu lub klinice.
Link do gry: klik

Wykonane zadanie: Pracownicy Cairns:
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: droga dojazdowa do Lorne Bay. Minimum jeden z graczy musi pracować w Cairns
Link do gry: klik

Nagroda przyznana <3
Prokurator Koronny — Crown Prosecutor's Office
37 yo — 190 cm
Awatar użytkownika
about
Skorumpowany prokurator, który perfekcyjnie udaje przykładnego obywatela. Rok po ślubie zamordowano mu żonę, od tego czasu Tony przybrał maskę impertynenckiego i wyniosłego człowieka. Wierzy, że jest szczęśliwy i na wszelkie sposoby ucieka przed poznaniem prawdy o samym sobie.
Wykonane zadanie: Służby zdrowia:
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: szpital lub klinika. Minimum jedna postać w rozgrywce musi pracować w szpitalu lub klinice.
Link do gry: klik

Wykonane zadanie: Pracownicy Cairns:
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: droga dojazdowa do Lorne Bay. Minimum jeden z graczy musi pracować w Cairns
Link do gry: klik
studentka kryminalistyki — Lorne Bay
23 yo — 168 cm
Awatar użytkownika
about
studentka kryminalistyki na urlopie, poszukująca niedawno zaginionej matki
KOD ZGŁOSZENIOWY:
Link do dziennka MG, w którym ma pojawić się nagroda: klik
Wykonane zadanie: Pracownicy Cairns
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: droga dojazdowa do Lorne Bay. Minimum jeden z graczy musi pracować w Cairns
Link do gry: klik

Link do dziennka MG, w którym ma pojawić się nagroda: klik
Wykonane zadanie: Fluorite View
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: fluorite view, minimum jedna postać w rozgrywce musi mieszkać w tej dzielnicy
Link do gry: klik

Link do dziennka MG, w którym ma pojawić się nagroda: klik
Wykonane zadanie: Służby zdrowia/Służby porządkowe
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: szpital lub klinika. Minimum jedna postać w rozgrywce musi pracować w szpitalu lub klinice.
Link do gry: klik
komandos SASR na urlopie — Australian Defence Force
34 yo — 181 cm
Awatar użytkownika
about
i do this thing called whatever the fuck i want

who said it's a smart thing to do?
KOD ZGŁOSZENIOWY:
Link do dziennka MG, w którym ma pojawić się nagroda: klik
Wykonane zadanie: Tingaree
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: Tingaree, minimum jedna postać w rozgrywce musi mieszkać w tej dzielnicy
Link do gry: klik

Nie wiem czy to się liczy, ale maybe <3
pinata
m.
Właściciel i barman — w Rudd's Pub
34 yo — 186 cm
Awatar użytkownika
about
Prowadzi najlepszy pub w mieście. Wreszcie pogodził się z rozpadem związku i zamiast podrywać wstawione klientki, skupia uwagę na Donaldzie.
KOD ZGŁOSZENIOWY:
Link do dziennka MG, w którym ma pojawić się nagroda: klik
Wykonane zadanie: Carnelian Land
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: carnelian land, minimum jedna postać w rozgrywce musi mieszkać w tej dzielnicy
Link do gry: klik

KOD ZGŁOSZENIOWY:
Link do dziennka MG, w którym ma pojawić się nagroda: klik
Wykonane zadanie: Obserwator
Warunki do spełnienia: Rozgrywka powinna ściśle dotyczyć problemów pogodowych, z jakimi boryka się Lorne Bay, a zatem silnych wichur, ulew, a nawet huraganów
Link do gry: klik

KOD ZGŁOSZENIOWY:
Link do dziennka MG, w którym ma pojawić się nagroda: klik
Wykonane zadanie: Carnelian Land
Warunki do spełnienia: miejsce akcji: carnelian land, minimum jedna postać w rozgrywce musi mieszkać w tej dzielnicy
Link do gry: klik

Tak, to są dwie różne gry z podobnym motywem, lecz na innych postaciach <3
ODPOWIEDZ