sprzedawczyni sportspower lorne bay
lyra raynott
Awatar użytkownika
about
Rzuciła studia z dietetyki, jej kariera gimnastyczki skończyła się po wypadku, więc póki co pracuje w sklepie sportowym, robi sporo głupot i została dziewczyną Rydera.
22 yo
171 cm

Post

  • Nie trzeba wspiąć się na najwyższą górę, by znaleźć się na szczycie świata.
W pamięci Lyry obrazek pełnej rodziny Raynottów zdążył się już niemal zatrzeć. Czasem tylko przebijają się wspomnienia ze wspólnych spacerów z rodzicami i rodzeństwem czy zabaw z tatą, jak wtedy kiedy uczył ją jeździć na rowerze. Mając pięć lat była przecież zbyt mała, by zrozumieć, co właściwie oznacza słowo rozwód, powtarzane nie tylko w domu, ale również przez inne osoby, a nawet dzieci w szkole, które usłyszały to od własnych rodziców. Dla niej było to po prostu dziwne napięcie, unoszące się w powietrzu, łagodny głos matki, która próbowała jej objaśnić nową rzeczywistość i coraz bardziej zanikająca obecność ojca, który po rozwodzie przeniósł się do Cairns.

Zawsze była energicznym dzieckiem, które nie potrafiło usiedzieć na miejscu. Ciągle za czymś pędziła, a do tego bardzo łatwo zapominała o przestrogach mamy, więc potrafiła się zgubić tylko dlatego, że w centrum handlowym zobaczyła jakąś kolorową rzecz, którą koniecznie musiała dotknąć. Dużo się ruszała, a jej ulubionymi zajęciami były te z wychowania fizycznego.
Tamtą gimnastyczkę po raz pierwszy zobaczyła w telewizji. Była wtedy u ojca. Kobieta opowiadała o swojej drodze do sukcesu w jakimś programie, a dziewięcioletnia Lyra oznajmiła głośno, że chce być taka jak ona. I nie była to tylko fanaberia, bo od tamtego czasu dotąd wierciła dziurę w brzuchu rodzicom, że w końcu ojciec zapisał ją na zajęcia w Cairns. Bardzo szybko okazało się, że Lyra ma do tego dryg, a także potrafi ciężko pracować, jeśli tego chce. Po pewnym czasie zaczęła jeździć na zawody – początkowo głównie lokalne, ale wraz ze wzrostem umiejętności, była wysyłana coraz dalej. W 2016 roku spędziła dwa miesiące w USA, gdzie miały odbyć się ważne mistrzostwa, do których się przygotowywała.

Jej kariera sportowa nabierała tempa, a ona starała się łączyć to ze szkołą, co nie było łatwe, kiedy w 2018 roku wszystko się posypało. Lyra uległa wypadkowi – jechała motocyklem ze swoim ówczesnym chłopakiem, kiedy wjechał w nich rozpędzony samochód. Jej obrażenia były poważne, a najbardziej ucierpiał kręgosłup i początkowo po operacji nie było pewności, czy będzie jeszcze chodzić. Rehabilitacja jednak dała oczekiwane efekty i w końcu stanęła na nogi; nikt jednak nie pozostawił jej złudzeń, od początku powtarzając, że nie będzie mogła już trenować.

Nigdy nie miała planu B. Gimnastyka była na tyle angażująca, że Lyra nawet nie myślała o studiach, dopóki nie została na lodzie. Po kilku miesiącach od wypadku zaczęła studiować dietetykę, choć był to wybór zupełnie przypadkowy. Lyra, która treningi i obiecującą karierę zamieniła na imprezy i używki, po które wcześniej nie sięgała, nie miała nic wspólnego ze zdrowym trybem życia. W międzyczasie podjęła pracę i chociaż wciąż mieszkała w rodzinnym domu, narzekania jej mamy zaczęły jej coraz mocniej przeszkadzać. Dlatego kilka miesięcy temu wyniosła się do wynajmowanego mieszkania. Wtedy też uznała, że dietetyka chyba zupełnie jej nie obchodzi i zdecydowała się na rok przerwy, by dać sobie czas na podjęcie decyzji, do dalej.


♥ Ostatni miesiąc spędziła poza Lorne Bay – podróżowała po Australii w towarzystwie kilku osób, z którymi poznała się przez Internet. Na szczęście w pracy udało jej się dostać zgodę na nieco dłuższy niż zwykle urlop. Poza tym ten wyjazd pozwolił jej także uciec na trochę od małych zawirowań na tle uczuciowym.
♥ W trakcie swojego pobytu w Stanach w 2016 roku razem z kilkoma koleżankami z drużyny dostały propozycję wzięcia udziału w kilku scenach do filmu o cheerleaderkach; wtedy też poznała Chandrę, z którą się zaprzyjaźniła, choć do tej pory była to głównie relacja na odległość. Ostatecznie Lyrę widać na ekranie może przez minutę lub dwie, ale i tak jest z tego dumna!
♥ Raz umawiała się na randki z dziewczyną. Dobrze się ze sobą bawiły, ale ani dla jednej, ani dla drugiej nie było to nic poważnego i Lyra uważa, że mimo wszystko jest raczej heteroseksualna. Choć bierze poprawkę na to, że może jej się odmienić.
♥ Uwielbia kwiatowe motywy – na ubraniach, torbach czy innych gadżetach. Jednak znacznie gorzej radzi sobie z żywymi roślinami, nie ma do nich ręki i większość swoich roślinek, które kiedykolwiek miała, prędzej czy później zabiła, głównie przez to, że notorycznie zapominała o podlewaniu.
♥ Niespecjalnie umie w gotowanie. Jest w stanie przyrządzić proste potrawy, najczęściej z przepisu, ale raczej mało czasu spędza w kuchni. Na co dzień żywi się gotowcami, co też stanowiło powód do żartów wśród jej znajomych z dietetyki, ale nie od dziś wiadomo, że szewc bez butów chodzi.
♥ Okropnie boi się węży i nigdy nie kupiłaby nic, co jest wykonane z wężowej skóry – bynajmniej nie z powodu współczucia dla tych gadów. Nigdy też nie wejdzie do lasu w butach, które nie zakrywają jej kostki.
Lyra Raynott
10 lipca 1999 roku
Lorne Bay, Australia
studentka na urlopie + sprzedawczyni
Sportspower Lorne Bay
Fluorite View
Panna, raczej hetero
Środek transportu
Nie ma prawa jazdy, więc najczęściej korzysta ze środków transportu publicznego, a jeśli dystans do pokonania jest krótki porusza się pieszo lub na rolkach.

Związek ze społecznością Aborygenów
Brak związku.

Najczęściej spotkasz mnie w:
Dużo przesiaduje w Opal Moonlane, często też jeździ do Cairns. W jednym i drugim miejscu okupuje również bary. Ogólnie jest typem włóczykija, więc jak nie spędza czasu nad wodą to szuka skarbów fajnych tras w lesie.

Kogo powiadomić w razie wypadku postaci?
Jej brata, Alberta i resztę rodziny.

Czy wyrażasz zgodę na ingerencję MG?
Tak!
Lyra Raynott
Macarena Achaga
hej, jestem Ola
moje konta Eden
lorne bay lorne bay
sprytny wąż
Awatar użytkownika
about
Oh won't you come with me where the ocean meets the sky
And as the clouds roll by we'll sing the song of the sea
100 yo
100 cm

Post

witamy w lorne bay
Cieszymy się, że jesteś z nami! Możesz już teraz rozpocząć swoją przygodę na forum. Przypominamy, że wszelka niezbędna wiedza o życiu w niezwykłej Australii znajduje się w przewodnikach, przy czym wiadomości podstawowe odnajdziesz we wprowadzeniu. Zajrzyj także do działu miasteczko, by poznać Lorne Bay jeszcze lepiej. Uważaj na węże, meduzy i krokodyle i baw się dobrze!
hej, jestem lorne bay
moje konta brak multikont
Zablokowany