Czy jesteś za zmianą limitu dotyczącego ilości multikont?

Czas głosowania minął 14 maja 2022, 19:04

Nie, obecny limit 8 multikont jest w sam raz
19
61%
Tak, chcę go zwiększyć, ale z zachowaniem górnego limitu 10 kont
5
16%
Tak, chcę całkowicie usunąć limit multikont
7
23%
 
Liczba głosów: 31

stolarz, właściciel — plane wood carpenter
38 yo — 188 cm
Awatar użytkownika
about
nigdy nie byłem szalony, nie tak naprawdę; może z wyjątkiem chwil, kiedy wzruszało mnie serce
Ja również zagłosowałam przeciw zniesieniu limitu, aczkolwiek po przeczytaniu dyskusji, jaka wywiązała się w tym temacie i głębszym przemyśleniu sprawy, zmieniłam zdanie. Sama korzystać ze zwiększonego limitu nie zamierzam, ale nie widzę powodu, dla którego osoby chcące pograć większą ilością kont mają tego nie robić, jeśli zadomowiły się na Lorne Bay i to tutaj chcą dać upust swojej twórczości. Ktoś zaproponował zablokowanie kuponów na nowe multikonto w przypadku posiadania ich już ośmiu i w moim odczuciu jest to całkiem rozsądnym rozwiązaniem. Nabicie na najnowszej (ósmej) postaci siedemdziesięciu pięciu postów nie potrwa przecież jednego dnia, więc to nie tak, że w przeciągu tygodnia dziesięć userów będzie mieć nagle po piętnaście kont. I nawiazując do wiadomości z góry, odnośnie do „powielania tych samych wzorców postaci”, co wierzę, że nie miało nikogo urazić i nie zamierzam się w tej sprawie wykłócać, tak nie mogę nie podzielić się własnym, odmiennym zdaniem. Uważam, że ta opinia nie należy do osób pobocznych, a do samych twórców tych postaci, które wiedzą najlepiej, czym ich postacie się różnią lub nie i czy stanowi to dla nich jakiś problem. Nikt nie lubi wchodzenia z buciorami do gier, które tej osoby nie dotyczą, a robienie tego jeszcze w przypadku postępowania samych postaci, bardzo mnie odrzuca. Nie uważam też, by takie wnioski dało się wyciągać obiektywnie, jako że nie istnieje żaden konkretny wzór, według którego można by sprawdzać podobieństwo takich postaci, bo każda osoba zwraca uwagę na coś innego.
Podobną kwestią dla mnie jest aktywność takich graczy i rozliczanie ich z tego, co ile dni dodają posty i dla kogo. W tym przypadku sprawa jest dla mnie prosta - nie lubisz grać jedno wątku przez miesiąc czy więcej? Nie graj więc z osobą, która posty pisze w wolniejszym od twojego tempie. Tyle. Dodawanie postów co dziesięć dni nie zawsze wynika ze złowieszczej chęci blokowania mordy, i nie dotyczy też wyłącznie tych graczy, którzy mają po kilka kont.
Większość osób powołuje się na potencjalnych nowych użytkowników, którzy mogą czuć się zagubieni i odrzuceni przez dużą ilość multi. Ja ich jednak zostawię w spokoju, bo ciężko wypowiadać się w imieniu kogoś, kogo nie ma, skoro ci rzekomo mają dopiero napłynąć. Skieruję za to uwagę na stałych userów, którym również należy się pewna wdzięczność za to, że niezmiennie pozostają na tym forum i odejść z niego nie zamierzają. Naturalnie pozwolenie im na nieograniczoną ilość multikont może doprowadzić do momentu, w którym na forum gra tylko sześć osób i każdy ma po piętnaście kont, co niejako jest już śmiercią forka, ale równie dobrze forum może umrzeć z trzema userami mającymi tych kont na przykład dwa, więc tu znów sprawa nie jest taka prosta i jednoznaczna.
Dodatkowo, każde nowe multikonto gracza może przynieść ze sobą nowe poszukiwania, które to z kolei mogą zachęcić kogoś nowego do zarejestrowania się na forum, więc to też nie jest tak, że takie osoby z większą ilością kont mogą tylko odstręczać.

Na koniec dodam jeszcze, że jeżeli jest taka możliwość, to prosiłabym szanowną administrację o nieuznawanie mojego głosu przeciwko zwiększeniu limitu. Nie zamierzam także przenieść mojego głosu na inną z zaprezentowanych opcji, czym chcę tylko pokazać, że wszystko to jest dla mnie obojętne. Sama zamierzam kierować się limitem ośmiu multi, ale nie zamierzam odbierać komuś możliwości pogrania większą ilością kont, jeśli naprawdę jest to dla nich ważne i jeśli mają ku temu predyspozycje. Dziękuję za uwagę <3
studentka mechatroniki — przyszły technik turbin
22 yo — 172 cm
Awatar użytkownika
about
Powracająca po kilku miesiącach do Lorne Bay studentka mechatroniki, która próbuje zacząć życie na nowo.
lorne bay pisze: 13 maja 2022, 11:52
Interesuje nas to, dlaczego zwiększona ilość multikont budziłaby wasz dyskomfort, czy czulibyście się zagubieni, czy w grę wchodzą jeszcze inne czynniki? Za każdą odpowiedź mocno ukochamy! <33
W przeszłości kilka razy sama byłam tym nowym użytkownikiem, który przychodzi na forum, działające już od kilku miesięcy. Fakt, ciężko się połapać w multikontach, wizerunkach i powiązaniach, ale jeszcze ciężej znaleźć dla siebie miejsce.
W momencie, kiedy napływ nowych graczy i postaci jest mniejszy (co można ocenić choćby po ilości rezerwacji), te nowe postacie są właśnie tworzone pod istniejące, albo pod gracza, który już na forum jest, często znajomego, a główny wątek jest zaklepany. I owszem, pojawiają się poszukiwania, ale na wątki poboczne, ale właśnie - poboczne. Spotkałam się z sytuacją, kiedy zostałam ciepło przyjęta na forum, dostałam propozycje poszukiwań, relacji, napisałam kartę, miałam w tych relacjach kilka wpisów, ale jak chciałam zagrać, to nikt nie miał czasu. Nie dlatego, że coś się akurat zadziało, tylko dlatego, że przy dziesięciu multikontach miał ileś wątków na postać i po prostu przekroczył swój limit. Nie była to niestety odrębna sytuacja.
Takie same wrażenia miałam, kiedy szukałam dla siebie miejsca z kimś znajomym - forum na pozór aktywne, dużo użytkowników, ale okazuje się, że kilka osób ma po kilkanaście kont i to już robi "robotę", a potem okazuje się, że wszyscy mają wszystkie relacje. U mnie przy tym odchodzi problem z wizerunkami, bo rzadko wybieram te bardziej popularne, ale jeśli ktoś woli mieć trochę grafiki, to może mieć jednak problem.

Jeśli chodzi o ochotę na coś nowego - jest kupon na wymianę kont. Sama rozumiem, że czasem ciężko się rozstać z jakąś postacią, ale jeśli chce się stworzyć nową postać i nią pograć, a ochota na inną przeszła, można je właśnie wymienić, w obrębie tych 8 multikont, a może kiedyś znów wrócić.
raine barlowe
nata#9784
me, myself & I
doktorantka psychologii — uniwersytet
31 yo — 161 cm
Awatar użytkownika
about
Doktorantka psychologii i współwłaścicielka szkoły nurkowania, która właśnie poroniła
To ja tu jeszcze wrzucę swoje przemyślenia dotyczące tych wątków wskazanych przez przedmówcow. Zacznijmy od tego przetrzymywania wizerunków. Jeżeli, tak jak wyżej było napisane, że trzeba będzie mieć minimum 75 postów na nową postać, to gdyby ktoś wrzucając posta raz na 10 dni miałby ją zrobić to trwałoby to 750 dni, myślę, że po takim czasie to mało komu, by się rzeczywiście to kolejne multi chciało robić. Poza tym, to jest sprawa, którą administracja może indywidualnie oceniać, jeżeli uważa, że ktoś nie gra aktywnie to sorry, multi nie będzie. Jeżeli ktoś gra aktywnie, to większa ilośc postaci raczej nie zaszkodzi, a tylko sprawi, że będzie własnie więcej poszukiwań i więcej nowych postaci, z którymi można nawiązać relki. Też nie zgodzę się z tym, że ktoś robi te same postacie, bo szczerze mówiąc, nawet jeśli to co komu do tego? Jak ktoś chce zrobić 10 lekarzy bez nogi, to niech robi, jeżeli nimi gra. Nie widzę w tym problemu. Niech każdy robi to co mu pasuje, bo to w końcu ma być zabawa, więc jak komuś sprawia przyjemność taka gra to spoko. To jakimi postaciami ktoś gra, to nie moja sprawa.
Co do grupek wzajemnej adoracji, to tego się niestety nie da uniknąć, ale nie jest to zależne od ilości mulitkont graczy tylko od osób, bo takie grupki się tworzą niezależnie od tego ile kto ma multi. To, że się gra ze znajomymi, nie jest niczym nowym, ale wciąż co za róznica, jeśli robi się to aktywnie? Tak samo jak ktoś lubi grać jeden wątek, to niech go gra, jeżeli chce zrobić kolejną postać z jednym wątkiem, niech robi, jeżeli ma na tyle postów. Poza tym, nikogo nie zmusimy do tego, żeby robił postacie pod potencjalnie nowych graczy, ani nie zmusimy do tego, żeby grał z tylko nowymi ludźmi.
Jeżeli chodzi o to uciekanie z wątków, to gracze tak samo kasują postacie jak mają ich 4 czy jak mają ich 8, jeżeli się nie mogą w postać wczuć, albo nie mają czasu. No i jeżeli ktoś notorycznie kasuje i robi nowe konta to też nie będzie mógł zrobić kolejnego multi od razu, bo nie będzie mieć postów na najnowszym, ale to też może sprawdzać administracja i wtedy nie wydawać zgody na kolejne multi.
Plus jeszcze to o zajętych „hot wizach” to jednak większośc z nich już jest zajęta, a wydaje mi się, że najwięcej blokujących osób jest wśród tych, którzy mają jedno lub dwa multi, bo wtedy pamiętają kiedy jest 10 dzień na posta, przy większej ilości można się pogubić. Z własnego doświadczenia i jako user i jako admin, wiem, że takie zakazy i nakazy tylko zmuszają userów do kombinowania, a często też zabierają całą zabawę z grania.
rozbrykany dingo
catlady#7921
inej - gin - james - leonard
instruktorka surfingu — surf shop
26 yo — 174 cm
Awatar użytkownika
about
zamiast wciągać kreski, wolę głaskać pieski;
instruktorka surfingu, która w głowie ma wieczny melanż.
Zagłosowałam na nie, więc przydałoby się pokrótce wyjaśnić swoją decyzję. Przede wszystkim dla mnie posiadanie tak dużej ilości multikont jest po prostu robieniem sztucznego tłumu. Czasem wchodzi się na jakieś forum, człowiek myśli, że jest ono aktywne, że fajnie, będzie mógł sobie pograć z innymi userami, a potem okazuje się, że jest tam trzech/czterech użytkowników, którzy mają po dziesięć albo więcej postaci. To nie jest fajne. Tym bardziej, że wiadomo, że wtedy nie ma szans na stworzenie jakichś relacji na stałe wątki, bo wszystkie postaci są tam ze sobą bardziej lub mniej powiązane. Generalnie każdy sobie rzepkę skrobie, jednak uważam, że nawet limit tych ośmiu multi jest za wysoki.
I przede wszystkim wzięłabym pod uwagę na aktywność użytkowników - jeśli ktoś pisze posty regularnie, a nie jeden odpis na dziesięć dni, byle zatrzymać wizerunek, to jaki najbardziej niech tworzy sobie kolejne konta. Ale jeżeli ktoś odpisuje raz na ruski rok, po czym tworzy kolejną postać, korzystając na przykład z bonu na multikonto, to jaki jest w tym sens?
towarzyska meduza
.
Barman — Shadow
31 yo — 185 cm
Awatar użytkownika
about
Rasowa czarna owca rodziny, impulsywny nerwus, który po niespodziewanej wizycie biologicznej matki ponownie wpadł w szpony nałogu. W tej nierównej walce wspiera go Cami, którą Luke bardzo stara się nienawidzić po tym, jak od niego odeszła. Co wychodzi mu kiepsko, bo zbyt mocno ja kocha.
Ja jeszcze chciałam dorzucić swoje 3 grosze z perspektywy osoby względnie nowej, bo do forkowania wróciłam po jakichś 7 latach totalnej nieobecności - a czytając poprzednie wypowiedzi mam wrażenie, że taki głos też może się przydać;)
Trochę mam wrażenie, że pod ten problem multikont są podpinane inne kwestie, czyli np. pisanie tylko z wybranymi osobami, tworzenie szipów, czy nawet wolniejsze odpisywanie - jak dla mnie to są to sprawy kompletnie niezwiązane z ilością postaci.
Z mojej perspektywy większa ilość multi to kopalnia nowych pomysłów na wątki - sama miałam tu wbić z jedną postacią i pisać raz na 10 dni, a nawet nie wiem kiedy stworzyłam 2 kolejnych ludków, którzy są hybrydami z 3 czy nawet 4 różnych szukajek - stworzonych przez osoby z tymi demonizowanymi multikontami; dla mnie więcej multi to więcej crossoverów z innymi postaciami, więcej gier, aktywniejsze forum.
No i też pozostaje pytanie, ilu graczy realnie miałoby szansę na te 8+ kont? Przecież to nie jest tak, że razem ze zniesieniem limitów nagle wszyscy zaczną robić masowo multi. Nie wykluczam, że sama mogłabym być w takiej sytuacji, bo tak wciągnęłam się w forum że dosłownie napierdzielam posty w kolejce na poczcie xd I z punktu widzenia takiego wciągniętego gracza limit multi jest bardzo ograniczający. A jak ktoś gra z wieloma użytkownikami, pisze do ludzi z pytaniem po gry itd to uważam, że wkład takich osób w rozwój forum jest naprawdę spory i przyczynia się tylko do rozwoju. A to wciąż są przecież jednostkowe sytuacje.
Dla mnie idealnym rozwiazaniem jest to, co padło wcześniej - czyli np. niemożność użycia bonu na 8+ multi, jakieś widełki postów, indywidualne podejście do gracza, ocena jego aktywności, powiązań z innymi. Myślę że takie indywidualne rozpatrywanie przypadków będzie najbardziej sprawiedliwe, bo nie ma co wrzucać każdego gracza do jednego wora.
studentka, która pracuje — w biurze
23 yo — 160 cm
Awatar użytkownika
about
kiedyś zostanie pełnoprawnym inżynierem i coś będzie tworzyć, a póki co psuje sobie życie uczuciowe i zarabia ogarniając papierki w dziale HR
Omg, niech wam będzie, napiszę co myślę :)
Pozwolę sobie zrobić to z konta, które powstało razem z otwarciem forum, ma na koncie 120 postów, zostało usunięte miesiące temu, bo nie chciałam blokować ani wyglądu, ani trzymać sztucznie postaci. Było prowadzone przez osobę, która faktycznie ma te 8 znienawidzonych najwyraźniej przez całe forum multi, która ma wenę na nowe postacie, ale przez limit nie może ich zrobić, może co najwyżej wyjebać jakąś inną postać, zostawić X osób na lodzie z relacjami, żeby zrobić nową (wspominam o tym, bo ten wątek jest poruszany wyżej, ale zaraz go zacytuję i do niego wrócę). Taki, Remi, Cami i reszta to moje postacie, jeśli ktoś nie jest tu tak długo. Dodam więcej, że wszyscy dobrze wiemy, czemu na berrylane powstał limit multi i że nie miał on nic wspólnego z dyskusją z użytkownikami i że nie bez powodu limit 10 stamtąd został tu zamieniony na 8. W ogóle to wydawało mi się, że najpierw lepiej dyskutować, a dopiero potem głosować, no chyba że głosowanie już dawno wiadomo jak powinno wyglądać. :oops:

Przejdźmy do argumentów, pozwolę sobie cytować i tak jak Eph, mam nadzieję że nikt nie będzie brać nic do siebie! <2

dawn beardsley Joyce Lewis elspeth buckley kiedy pisałyście posta, to głosy faktycznie były fifty:fifty, więc chce tu zostawić znak, że widzieliśmy i wcale wasze wypowiedzi nie są bez sensu dodane, były jak najbardziej zasadne. Bardzo dobre pytanie! Kwestia limitu jednak powinna być faktycznie głosem ludzi, a nie propozycją, szkoda że nie padają żadne konkretne liczby (np 9/10/11/12/13/15).
elspeth buckley pisze: 13 maja 2022, 10:31
Ja szczerze mówiąc nie chciałam się wypowiadać, bo nie czułam potrzeby wprowadzania zmian ale uważam, że w przypadku większej ilości multikont, administracja mogłaby indywidualnie rozpatrywać takie prośby na podstawie aktywności usera. Jeśli gracz regularnie pisze posty to nie widzę problemu by miał tych kont więcej jeśli chęci i wena dopisują, bo przecież są osoby, które lubią mieć jedno konto i są też takie, które radzą sobie z większą ilością. Może nie ograniczajmy się do 8 ale wraz z kolejnym kontem wzrasta ilość postów na pozostałych multi? Znajdźmy jakiś konsensus dla obu stron, choć uważam, że znosząc obowiązująca zasadę, w żaden sposób nie zaszkodzimy osobom, które były przeciw.
Pozwolę sobie też zacytować konkretnie ten punkt i trochę go rozwinąć. Ograniczenie multi w regulaminie to nie jest normalny punkt na forach. To rzecz, która pojawia się czasem, a która prowadzi do problemów, które zaraz ładnie przedstawię.

Problem 1: Forum nie żyje pół roku/miesiąca/tygodnia. Jeśli w regulaminie określone jest, że trzeba mieć tylko 15/30/45 postów, to to obowiązuje przez cały czas. Czyli można rok blokować postać, mieć minimum i zrobić multi. Można też grać aktywnie, mieć 8 postów po setce na koncie, po czym dodawać posty co 10 dni na każdym i wciąż mieć według tych widełek aktywne konta, zdolne do zrobienia multi. Można też mieć 5 postaci aktywnych i 3 blokujące ryje.

Problem 2: Jeśli osoba, która ma 8 multi ma łącznie napisanych na forum (wszystkimi postaciami) 1000 postów fabularnych, a obok jest osoba z 6-7, która ma 1/3 albo połowę tej liczby to czy to są równie aktywne postacie, które powinny mieć tyle samo praw do stworzenia takiej ilości? Zastanawiacie się kto liczy takie rzeczy, nie? Napisałam to specjalnie, żeby wam pokazać jakie toksyczne jest ustawianie limitu, bo jeśli się pojawia, to ludzie widząc że ktoś może zrobić multi, a ktoś nie, sprawdzają czy postowo są tak samo aktywni. I budzi się niechęć do użytkowników, a przecież tak wcale nie powinno być. A popatrzcie ile w tym temacie jest porównywania szipów, porównywania kto z kim gra, a z kim nie, komu odpisuje szybciej, a komu wolniej. Czy serio na forum trzeba budować takie porównania?

Rozwiązanie problemu podpowiada Els. No sory, ale kwestia multi zawsze powinna być indywidualną sprawą, między użytkownikiem a adminem. To powinna być dyskusja, sprawdzenie aktywności na wszystkich multi. I admin powinien mieć odwagę, także w rozmowie ze swoimi znajomymi, zaproponować, że może hej, ta postać coś stoi, może rozkręć ją bardziej, zamiast robić multi? Może zamień jedną na nową? Albo dwie na jedną nową? Dyskusja. Na berrylane także użycie kuponu multi, czy tam pobranie było od pewnej ilości multi regulowane przez adminów. Tu też mogło być tak wprowadzone od startu forum.
Raine Barlowe pisze: 13 maja 2022, 11:00
Według regulaminu ilość wymaganych postów na każde kolejne konto wzrasta z ich ilością - ile osób w praktyce ma szóste, siódme, czy ósme konto z wymagań postowych, a nie z kuponów?
Jackson, moja postać która jest super stara, to była moja pierwsza postać numer 8 i pierwsza, którą zrobiłam z kuponów. Teraz patrzę na swoją tabelkę, liczę regulaminowe posty i widzę, że również Ioni wymagałaby kuponu. Więc wbrew pozorom to nie jest aż takie trudne do osiągnięcia przy obecnych progach. Oczywiście nie nabijałabym tylko z postów, bo te progi nie są ustawione stopniowo, a nie wyobrażam sobie zaniedbywać 6 postaci, żeby na 7 nabijać do 45 postów. Wszyscy dobrze wiemy, że to popularna praktyka na forach, ludzie specjalnie zwiększają aktywność tylko dlatego, że chcą multi. Stąd moje wcześniejsze pisanie o indywidualnym podejściu, a nie o ustalonych ramach, bo one nie działają dobrze.


Z Zoyą ofc się zgadzam.
Ephraim Burnett pisze: 13 maja 2022, 11:29
z góry też pragnę dodać, że do nikogo moja wypowiedź nie jest przytykiem, bo wiem, że na naszym forumowym świecie wiele osób lubi brać do siebie wypowiedzi randomowych ludzi z internetu.

osobiście bym nie demonizowała żadnej ze stron, bo ankieta jeszcze trwa i raczej została stworzona po to, aby dowiedzieć się, jaki ma być werdykt niż "a czemu ja nie mogę mieć 15 multi?". osobiście brałam opcję, która jest na nie z tego powodu, że moim zdaniem 8 postaci to już całkiem spora liczba. w tym momencie trudno mi policzyć do dwóch. większa jeszcze cyfra zachęca wizerunkowych łowców do bicia rekordów i robienia sztucznego tłoku. ilość multi nie jest obojętną możliwością dla nikogo — jako dawna członkini jednej z ekip forumowych mam w tym doświadczenie, a także jako user, który patrzył na to wszystko z boku i jak z jednej strony rozumiem chęć tworzenia nieskończonej liczby kreatywnego pisania, tak też jestem pomysłowi zwiększania przeciwna. większość autorów tworzy postaci dla 1 relacji, bo zwyczajnie nie ma czasu na więcej z taką ilością tworów, miesza się wokół własnych grupek, dlatego nawet jeśli 8-miu autorów stworzy 8 multi, tworzy się tych postaci 64. 64 postaci, które piszą głównie ze sobą, a nowe osoby (mówię z własnego doświadczenia i rozmów z wieloma autorami w sytuacjach wielorakich i różnych forek) czują się tym przytłoczone. jeśli zwiększymy tę liczbę, będzie tych jednowątkowych postaci o wiele więcej. forum z jednej strony będzie wyglądało na żywe i prosperujące, a tak naprawdę wystarczy, że zajrzymy do profilu jednego użytkownika, żeby dowiedzieć się, że to wydmuszka. także dodam jeszcze od siebie, iż osobiście mnie to odrzuca i jako osoba, która trzyma się zasadniczo jednej, maksymalnie dwóch postaci, czuję się mocno nie na miejscu, gdy widzę kilkanaście multi i raczej nastawia mnie to niechętnie do forum.

miłego dnia :welcome:
A ja się z Tobą prawie w pełni zgadzam! też uważam, że sztuczne trzymanie znanego ryja jest bez sensu, że można tworzyć postacie z różnymi wizami. Oczywiście kwestia popularności wiza jest baaaardzo względna i ciężko tutaj uogólniać kto jest hot a kto not. To jest jeden mały problem z Twoją argumentacją. Drugi jest taki, że skupiasz się bardzo na grupkach, którzy grają ze sobą. Hermetyczne środowisko nie jest fajne na forum, ani granie tylko ze sobą. Ale to nie jest problem ilości multi, a tych osób, bo będą tak samo hermetyczne w gronie 3 osób, kto nawet ktoś później tu w dyskusji potwierdza, więc jak dojdę dalej to to podkreślę. Trochę też słabo ingerować w to ile ktoś ma relacji na forum, bo mamy tu kilka postaci, które grają swoje szipy i według mnie, są bardzo aktywne i nikogo nie krzywdzą. Nie każdy musi być forumowym... hm... ekstrawertykiem, żeby być istotnym członkiem forum, co nie?

Weźmy też pod uwagę, że wśród tych 8 multi mogą być postacie 50+ i około 20. Mam obu tych przedstawicieli i powiem wam, że z młodymi jest teraz generalnie problem. Jest ciężko znaleźć postacie do aktywnej gry i wątków, bo tych postaci jest mało. I myślę o usunięciu tej postaci, żeby móc zrobić multi z bardziej... relacjopłodnym wieku, ale moje usunięcie 19 latki tylko sprawi, że tych postaci będzie jeszcze mniej. Jack nie ma nawet romansów, bo jest bardzo mało postaci 40+, ale ma super rodzinę, super powiązania. Mam go usuwać, zabierać tym ludziom relki, bo chce stworzyć multi, a nie mogę? I bo trochę gorzej te dwie grupy wiekowe działają na forum? Tak, wiem że mogę dla Ioni znaleźć romans z facetem koło 30, ale nie chcę tego typu wątku, wiec jak dostaje propozycje, to odmawiam. I teraz forum będzie uboższe o te dwie grupy, bo limit narzuca trudne wybory. O to chodzi na forum? Nazwijmy to problemem numer 3, z tych które wymieniałam wyżej.

Z berthe pasqiuer zgadzam się w stu procentach <3 Więcej kreatywności, mniej złośliwości hasłem tej kampanii!

Dick Remington pisze: 13 maja 2022, 12:04
Ja jestem przeciwko właśnie ze względu na nowych userow. Mnie osobiście odstręczają fora na których gra grupka kilku osób mająca milion multi. Zazwyczaj jest to kółeczko adoracji, które nie sprzyja nawiązaniu nowych relacji. Co do kreatywnego pisania - jeśli ktoś jest kreatywny to może te kilka postaci modyfikować, wymyślać świetne wątki bądź relacje, zaś nie obrażając absolutnie nikogo, ale często mam wrażenie, że multi to jedynie nowy wygląd i powielanie tych samych wzorców postaci, więc dla mnie to bez sensu. Poza tym jesteśmy raczej dorośli, uczymy się i pracujemy i jako osoba mająca 5 postaci wiem, że jest to czasochłonne. Nie wyobrażam sobie więc kogoś grającego nieskończoną ilością postaci w sposób aktywny i sprawiedliwy dla wszystkich userów. Mam wrażenie, że znowu większość ludzi opierałoby się jedynie na szipach i głównych relacjach, a co to nie jest znowu rozwijające dla nowych graczy. Dodatkowo przy kuponach naprawdę można mieć wystarczającą ilość postaci, więc nie rozumiem po co zniesienie limitu. Oczywiście to tylko moje zdanie i obserwacje.
Dick hun, jakby Ci to powiedzieć... wiesz że do niego tu należysz? :lol: A modyfikacja jest tylko do pewnego momentu możliwa, co nie zmienia faktu, że jeśli ktoś prowadzi aktywnie wszystkie postacie i daje radę, to czemu nie może... no dawać rady? :lol: No umówmy się, jest tu sporo postaci, które mają 500-600 postów na koncie. Co za różnica, czy te 500-600 postów nabije się na jednej, czy na 5-6 postaciach? Albo ktoś kto ma 700 na samych aktywnych, a akurat ma 7 (tak, Zoya to o Tobie). Te postacie są tak samo aktywne. I przecież dobrze, to znaczy że tym osobom się na forum dobrze gra, że się dobrze tu czują. A w kalendarzach można sobie sprawdzić, kto z kim gra i czy otwiera się na nowych użytkowników, czy nie do końca.
Casper Brooks pisze: 13 maja 2022, 12:21
Ja zagłosowałam na nie, ale nie miałam kiedy tego wyjaśnić, to wyjaśnię teraz. Wszystko napisane wyżej jest racja - i to, że nowy gracz czuje się zagubiony w natłoku multi (serio, ja już szipuje w grze forumowej postaci jednego usera, taka jestem zagubiona :lol: ) i to, że takiemu szaremu userkowi czasem ciężko jest znaleźć wolny fajny wizerunek. Wiem, że są osoby, które lubią grać popularnymi twarzami i jest to w porządku, nie dziwię się wtedy, że widok gracza z milion multi i fajnymi wizerunkami trochę odstręcza. Wiem też z doświadczenia, że prowadzenie paru wizerunków jest czasochłonne i ciężko nie popaść w rutynę pisania wciąż w tym samym gronie, o czym wspomnieli szanowni użytkownicy przede mną. Forum to zabawa, ale fajnie jak to zabawa dla wszystkich, a nie wąskiego grona. Fajnie też, gdy ktoś mając taką ilość multi nie stwierdza po chwili, że tych już nie chce, wymienia 3 stare na 2 nowe, gdzie osoba z jedną postacią głowi się potem jakie miała relacje z tamtymi, których już nie ma.
Najuczciwszą opcją wydawałoby się rzeczywiście rozpatrywanie użytkownika personalnie. Ktoś, kto prowadzi wszystkie konta aktywnie i ma czas, niech zrobi sobie dodatkowe konto. Nowi użytkownicy mogliby też mieć jakiś czas na to, by multikonta natworzyć, oswoić się z jakąś postacią, rozbudować ją. Wiem jakie fajne jest tworzenie nowych kont z ciekawymi historiami, ile się pomysłów czasem kłębi w głowie, ale fajnie też widzieć postać, której życie nie ogranicza się do jednego love story, jednej relacji, jednego pomysłu na fabułę z kimś.
No i to na tyle. *Micdrop"
Ej ale masz podpisane tuż pod postem danej osoby w kto do kogo pasuje, że to są jego multi. :lol: A jak tego nie czytasz, to możesz równie dobrze pomylić kogoś z 2, co z 8. Co do wizów, ostatnio zmieniała właściciela Tonkin, James, Dornan, więc jeśli ktoś chce znany wiz to może go złapać :hm: I w sumie no już wyżej kwestię wizów nie będę powtarzać.
Dodam też, że w sumie jaką widzisz alternatywę dla wymiany 2-3 multi? Trzymanie ich, mimo braku wątków? Mimo braku weny na nie? :hm: Bo trochę nie rozumiem tego zarzutu do końca :lol:

Z drugą dalszą częścią jak najbardziej się zgadzam i przybijam Ci piątkę, bo to powinno być indywidualnie regulowane <2 (tj poza tym ograniczeniem, bo jak pisałam - są tu osoby, które piszą tu swoje love story i mają bardzo dużo postów, więc no... są aktywne, co nie)
Harriet L. Pemberton pisze: 13 maja 2022, 12:39
W zasadzie moje opinie pokrywają się z przedmówcami, ale przyszłam dać znać, że oddałam swój głos na nie.
Uważam, że problem może tkwić również w zapale - często, pod wpływem emocji, mamy ochotę na kolejne postacie, kolejne wątki. Ale ten zapał niknie. Najgorzej jeśli cierpią na tym wątki starszych postaci (tych stworzonych jako pierwsze, a z czasem stających się mniej atrakcyjnymi). Osiem to duża liczba. Niełatwo przy takiej liczbie postaci zachować aktywność. I tutaj dochodzimy do drugiej kwestii: jeden post na dziesięć dni to nie jest aktywność, to bierność i podtrzymywanie żywotności. Ciężko gra się z takimi użytkownikami, wątki stoją w miejscu, czasami blokując "przyszłość" postaci.

Jasne, zapał to problem. Ale multi zawsze można usuwać lub wymieniać :hm: A jak komuś spada wena na starsze postacie... to czy naprawdę chcemy ich winić?
Plus tylko dodam, że czekałam dłużej na Twoje odpisy niż ty na moje, jak tu grałaś wcześniej :lol: Presley Prescott pozdrawiam z tego samego powodu :lol: plus każdemu zdarza się czas, kiedy doda tego 10 czy nawet później, ale chyba bardziej istotne jest prowadzenie na dłuższą metę, niż jeden kiepski miesiąc, nie? :hm:

Nie będę cytować całości od terence burkhart ale też prawda, też się zgadzam. Widać w tych odpowiedziach własne bolączki, ale one naprawdę nie mają aż tyle wspólnego z limitem multi, a z tworzeniem hermetycznego środowiska. I jasne, macie prawo czuć się z tego powodu źle, ale myślę że chyba lepiej odzywać się w tej sprawie do osób, które je tworzą, a nie do osób, które po prostu mają dużo multi.

Bo z perspektywy osoby, która ma dużo multi to... no tworzę rodziny z nowymi graczami, tworzę znajomości, mam dużo szuksów, nie jestem osobą która ma na każdej postaci ugadanego szipa, wręcz od tego bardzo uciekam i wiem z kim gram, wiem do kogo wpadam w relacje i wiem, że nie odmawiam nikomu nigdy gry (a potem trochę płaczę mając po 7-9 na postać, ale nieważne). Bo liczy się podejście osoby, a nie to ile stworzyła kont. Liczy się otwartość na nowych graczy, chęć do gry, chęć do zapraszania innych do różnych rozgrywek, nie tylko tych szipowych. I liczy się pamiętanie, że forum powinno być zabawą, a nie punktami do odhaczenia, bo tak wypada. A kiedy jest niesprawiedliwość w traktowaniu jednych gorzej względem drugich, przez problemy które ich nie dotyczą, to pojawia się problem i jak człowiek ma potem chcieć siedzieć na tym forum? A trochę tak wygląda, że osoby które typowo blokują (i też wszyscy wiemy, że w tej sprawie różni użytkownicy pisali do adminów) po złości wyglądy, mają więcej praw do gry niż Ci, którzy jakoś społeczność tworzą. I głosowali także w tej ankiecie.

No chyba że jednak faktycznie tyle osób widząc 8 multi od razu zakłada, że ktoś tylko wyglądy trzyma i tak bardzo go to boli, że naprawdę nie chce tu widzieć takich osób. Bo może jednak się mylę analizując swój wkład w tworzenie i rozwijanie forum. Bo czytając takie rzeczy człowiek się trochę zastanawia czy tego nie jebnąć i nie dezaktywować wszystkich postaci, skoro posiadanie multi to sam w sobie taki ogromny problem i tylu osobom przeszkadza - i tak łatwo pod to podpiąć każdy problem, jaki się na forum ma I skoro tyle osób tu pisze, że multi tylko wisi, to przecież w teorii nie powinno nikogo zaboleć że je usuwam, nie? A do tego tyle ryjów się zwolni dla nowych userów, którzy na pewno przyjdą, jak po zwolnioną Tonkin, czy Dornana przecież tak dużo przyszło.

Ale ostatecznie nie wiem po co się rozpisuje, skoro ankieta jasno pokazuje, że głosów najwięcej jest na brak zmian, więc nie ma tu nawet pola do jakichś dyskusji, bo taki jest głos ludzi, co nie. Więc właściwie z tą ankietą temat jest zakończony.
przyjazna koala
-
studentka, która pracuje — w biurze
23 yo — 160 cm
Awatar użytkownika
about
kiedyś zostanie pełnoprawnym inżynierem i coś będzie tworzyć, a póki co psuje sobie życie uczuciowe i zarabia ogarniając papierki w dziale HR
PS bo zapomniałam dodać:

i oczywiście jestem za całkowitym usunięciem punktu o limicie, edycją punktu o progach postowych i edycją regulaminu kuponów na multi - jeśli ktoś ma wątpliwości.
przyjazna koala
-
rezydentka — oddział neurochirurgii
28 yo — 169 cm
Awatar użytkownika
about
Oh won't you come with me where the ocean meets the sky,
and as the clouds roll by we'll sing the song of the sea
gemma macfarland pisze: 14 maja 2022, 10:32
dawn beardsley Joyce Lewis elspeth buckley kiedy pisałyście posta, to głosy faktycznie były fifty:fifty, więc chce tu zostawić znak, że widzieliśmy i wcale wasze wypowiedzi nie są bez sensu dodane, były jak najbardziej zasadne. Bardzo dobre pytanie! Kwestia limitu jednak powinna być faktycznie głosem ludzi, a nie propozycją, szkoda że nie padają żadne konkretne liczby (np 9/10/11/12/13/15).
To ja tu jedynie wspomnę, że mój pierwszy post był typowo "techniczny" pod względem zbudowania ankiety. Faktycznie było tam wtedy tego po równo, więc od razu mi się to nasunęło, ale wcale nie sugerowało jakoś mojego głosu :lol:
Bo tak naprawdę jest mi to wszystko absolutnie jedno. Wiecie dlaczego? Bo jak ktoś ma być *ujowym graczem to będzie *ujowym graczem niezależnie od tego, czy będzie miał jedną postać czy dwanaście :lol: Kółko wzajemnej adoracji również nie zależy jakoś bardzo mocno od ilości postaci - prędzej od wywlekania wszelkiego rodzaju prywaty na sb/offtopie :idk:
powitalny kokos
nie#5225
doktorantka psychologii — uniwersytet
31 yo — 161 cm
Awatar użytkownika
about
Doktorantka psychologii i współwłaścicielka szkoły nurkowania, która właśnie poroniła
To ja jeszcze dodam coś od siebie, bo właśnie mi się nasunęła taka myśl. Zarzuca się, że potencjalnie nowi gracze przez dużą ilość multi nie chcą tu przychodzić i grać, bo ich to odstarsza, tylko, że praktycznie każdy kto tak mówi jest to gracz, który jest na forum od początku. No i wtedy wpada Luke Winfield na białym koniu i Wam pokazuje, jako względnie nowy user, że to wcale tak nie jest. To, że Wy macie takie doświadczenia z innych forek, nie znaczy, że tak ma większość graczy.
Z tym też było połączone to, że jak ktoś ma dużo multi to od razu się umawia na szipy i nie ma grania z nowymi osobami. To teraz tak na logikę. Załóżmy, że mam 3 postacie, które mam najdłużej: Zoye, Inej i Gin. Te postacie z racji swojego stażu już mają ustalone jakieś bardziej lub mniej istotne relki, które zmierzają w jakimś kierunku. Przychodzi nowy gracz, to oczywiście, że nie mogę mu zaoferować ważniejszego wątku, bo takie są już po prostu zajęte przez fakt, że te postacie po prostu są już stare i większość rzeczy, która była ważna mają ustalone (chociaż to tylko teoria, bo tak naprawdę tak nie jest, więc wszystkich nowych zapraszam do poszukiwań :lol: ). No więc, gdy robię nowe multi od podstaw, wstawiam poszukiwania i wtedy nowy, potencjalny gracz ma większe możliwości żeby złapać ten główny wątek.
Oczywiście jest to trochę podkoloryzowany przykład żeby Wam pokazać ten mały brak logiki, bo praktycznie na każdej postaci mam wstawione poszukiwania na ważne relacje. Gdyby każdy miał po jednym multi to dopiero byłby problem dla nowych użytkowników żeby znaleźć coś dla siebie.
rozbrykany dingo
catlady#7921
inej - gin - james - leonard
studentka mechatroniki — przyszły technik turbin
22 yo — 172 cm
Awatar użytkownika
about
Powracająca po kilku miesiącach do Lorne Bay studentka mechatroniki, która próbuje zacząć życie na nowo.
gemma macfarland pisze: 14 maja 2022, 10:32
Dodam więcej, że wszyscy dobrze wiemy, czemu na berrylane powstał limit multi i że nie miał on nic wspólnego z dyskusją z użytkownikami i że nie bez powodu limit 10 stamtąd został tu zamieniony na 8.
Nie, nie wszyscy dobrze wiemy. Ale rozmowa jest chyba na temat Lorne Bay, nie Berrylane?
gemma macfarland pisze: 14 maja 2022, 10:32
Plus tylko dodam, że czekałam dłużej na Twoje odpisy niż ty na moje, jak tu grałaś wcześniej :lol: Presley Prescott pozdrawiam z tego samego powodu :lol: plus każdemu zdarza się czas, kiedy doda tego 10 czy nawet później, ale chyba bardziej istotne jest prowadzenie na dłuższą metę, niż jeden kiepski miesiąc, nie? :hm:
Kiepskie i toksyczne to jest czepianie się kogoś, że dłużej odpisywał na posta, bo śmiał użyć argumentu rzadszych odpisów przez osoby z większą ilością multi (:
raine barlowe
nata#9784
me, myself & I
Opiekun kangurów — Sanktuarium dzikich zwierząt
29 yo — 186 cm
Awatar użytkownika
about
Włóczykij, powsinoga, błędna dusza. Bardzo chciałby usiedzieć w miejscu, ale obawia się, że stracił taką umiejętność.
Ej ale masz podpisane tuż pod postem danej osoby w kto do kogo pasuje, że to są jego multi. :lol: A jak tego nie czytasz, to możesz równie dobrze pomylić kogoś z 2, co z 8. Co do wizów, ostatnio zmieniała właściciela Tonkin, James, Dornan, więc jeśli ktoś chce znany wiz to może go złapać :hm: I w sumie no już wyżej kwestię wizów nie będę powtarzać.
Dodam też, że w sumie jaką widzisz alternatywę dla wymiany 2-3 multi? Trzymanie ich, mimo braku wątków? Mimo braku weny na nie? :hm: Bo trochę nie rozumiem tego zarzutu do końca :lol:
NO DOBRA, MOZE JA TEZ Z LEKKA NIE OGARNIAM, PRZYJMUJĘ TO NA KLATĘ :lol:
No i co do tego co piszesz, nie zrozum mnie źle. Rozumiem kwestie wypalenia pomysłów na postać, ale zauważam też, że częściej wypalenie następuje, gdy człowiek tworzy kolejną super postać i już po prostu tej starszej nie chce mu się trzymać. To normalne, to w porządku, przecież jesteśmy tu dla zabawy i mamy do tego prawo. Chodzi mi bardziej o sytuację, kiedy z tą starą postacią na z moim jednym kontem powiążę sobie jakieś relki (dla mnie ważne, bo mam jedna postać i w gruncie rzeczy staram się, żeby relacje z Casperkiem nie były na zasadzie "jesteśmy ziomami", tylko na ogóle żeby stała za tym jakąś historyjka, która pociągnięta w fabule może przynieść coś ciekawego), a ta postać znika i zostaje zastąpiona kolejną.
To tylko przykład, wiem, że nie zawsze tak jest. Co bym proponowała? Większe zaangażowanie MG w takim przypadku. Byłam na forum, które kiedyś miało "koło ratunkowe" i zgłaszali się ludzie, którzy nie mieli już pomysłu na postać i byli skłonni ją usunąć. Wtedy MG np proponował ciekawy wątek z inną postacią z koła ratunkowego, ewentualnie w grę, gdy już serio była chęć na usunięcie, wchodził mord i fabuła innych graczy popychana była np tym, że ktoś się nadział na zwloki. To dawało szansę postaciom powiązanym na adekwatna reakcje na zniknięcie, a i niektóre konta z "koła ratunkowego" dostawały jakiś cel istnienia, pomysł na pisanie. Jasne, nie zawsze się da, nie zawsze się chce. Ale przecież tworzymy te postaci, bo chcemy nimi pisać, więc może czasem potrzebny jest taki kop?
Ogółem ja jestem jak najbardziej za indywidualnym podejściem, bo gracze są różni. Mi nikt nie powinien pozwolić tworzyć nawet jednego multi :lol: ale są tacy, co ogarniają ich 10 i jeśli są aktywni, angażują się - okej, w porządku. Ale to powinien być przywilej osoby, która serio ogarnia.
gemma macfarland

Zoya Henderson ale nie każdy też robi jak Ty. W sensie szanuje, że na nowych postaciach starasz się znajdować wątki z nowymi graczami, że robisz poszukiwania, ale ostatecznie są też tacy pisaczogracze, którzy skupiają się na swoich najstarszych kontach, a nowe traktują jako dodatek. I jeśli te nowsze wtedy, będące traktowane niekiedy po macoszemu, w końcu zostaną zepchnięte do szuflady "post raz na jakiś czas, bo mam inne wątki na ważniejszych postaciach" to mogą odpychać tych nowych graczy, którzy mieli z nimi wątki.
ambitny krab
Misia
studentka, która pracuje — w biurze
23 yo — 160 cm
Awatar użytkownika
about
kiedyś zostanie pełnoprawnym inżynierem i coś będzie tworzyć, a póki co psuje sobie życie uczuciowe i zarabia ogarniając papierki w dziale HR
Raine Barlowe zauważenie faktu to nie czepianie się. Nie bez powodu piszę o różnych miesiącach i patrzeniu na całość I nie bez powodu napisałam w swoim wywodzie o bezsensowności porównywania się tak między graczami, bo zawsze warto zwracać na toksyczne zachowania uwagę :)

Casper Brooks ja totalnie rozumiem o co ci chodzi <3 Po prostu patrzę też na drugą perspektywę. Bo jasne, można mieć poważne relki, ale jak nie masz już serca do tej postaci, to zmuszanie się do prowadzenia jej tylko dlatego, żeby kogoś nie zawodzić i nie zostawiać... no to też nie jest rozwiązanie :hm: Mieć szipa z kimś, kto chciał postać usunąć, bo już jej nie czuł to nie jest aż taka przyjemność, jak gra z kimś kto chce tworzyć, grać i dalej rozwijać. I no weźmy też pod uwagę, że... no forum to second life. Więc to, że jakaś postać się rozwodzi/rozejdzie z kimś/ma złamane serce to też może być ciekawe urozmaicenie. Jasne że szkoda relki, ale jak druga osoba nie ma weny.... :hm: I pomyśl też sobie, że może szip z inną osobą porwie cię równie mocno, a nawet i jeszcze bardziej, jak poszukasz po utracie tej pierwszej osoby. Bo tak też może się zdarzyć :lol:

Za to takie koło fortuny z urozmaiceniami od mg to spoko pomysł! Można dostać zadanie od mg wśród kuponów, więc myślę że lorne bay tu może podłapać pomysł na urozmaicenie rozgrywek wszystkim <3

A i brak ogaru serio nie jest niczym złym, ostatecznie to tylko forum, mi się na przykład mylą postacie, które są na forum od startu, ale mam z nimi małą interakcję :lol: :lol: Więc h5 :lol:
przyjazna koala
-
ODPOWIEDZ