Czy jesteś za zmianą limitu dotyczącego ilości multikont?

Czas głosowania minął 14 maja 2022, 19:04

Nie, obecny limit 8 multikont jest w sam raz
19
61%
Tak, chcę go zwiększyć, ale z zachowaniem górnego limitu 10 kont
5
16%
Tak, chcę całkowicie usunąć limit multikont
7
23%
 
Liczba głosów: 31

lorne bay — lorne bay
100 yo — 100 cm
Awatar użytkownika
about
Oh won't you come with me where the ocean meets the sky
And as the clouds roll by we'll sing the song of the sea
Każdy użytkownik może oddać tylko jeden głos z dowolnego konta - konto to MUSI być jednak aktywne z zaakceptowaną kartą postaci. W przypadku oddania większej ilości głosów z kilku kont, wszystkie głosy użytkownika będą nieważne.
Zachęcamy do uzasadnienia swojego wyboru oraz dyskusji, chcemy poznać Wasze zdanie na ten temat <33
twórcza foka
lorne bay
brak multikont
rezydentka — oddział neurochirurgii
28 yo — 169 cm
Awatar użytkownika
about
Oh won't you come with me where the ocean meets the sky,
and as the clouds roll by we'll sing the song of the sea
Hej lorne bay tak swoją drogą w nawiązaniu do tej ankiety - jak chcecie ją odczytwać? Macie jedną opcję na "nie" i dwie na "tak", więc automatycznie głosy na "tak" będą się rozbijać na dwie grupy. Przykładowo jeśli w ankiecie weźmie udział 12 osób - 5 zaznaczy, że nie chce zmian, 4 że nie chce żadnych limitów, a 3 że chcą po prostu zwiększyć limity. Na pierwszy rzut oka większość chce zostawić tak jak jest, ale w rzeczywistości większa liczba osób chce zmiany liczby multikont tylko w różnych wariantach, więc jak to będzie rozwiązane?
powitalny kokos
nie#5225
piosenkarka, autorka tekstów — Los Angeles
33 yo — 168 cm
Awatar użytkownika
about
Wieczory długie i złe - krótkie dnie. Więc całuj mnie częściej, bo nie wiem jak będzie
Do wypowiedzi koleżanki wyżej dodam jeszcze takie pytanie: czy większą wagę ma dla was to, na który wariant zagłosowało najwiecej graczy czy raczej ile zagłosowało za zniesieniem limitu i czy warto dla tylu userów wprowadzić zmianę?
wystrzałowy jednorożec
Myre
Instruktorka jazdy konnej — Stadnina w Carnelian Land
28 yo — 167 cm
Awatar użytkownika
about
Naczelna imprezowiczka, instruktorka jazdy konnej i w wolnej chwili od pracy i imprez wytwarza własne, zapachowe świecie, które sprzedaje w internecie. Od niedawna mieszka sama i randkuje by zapomnieć o uczuciu którym darzy przyjaciółkę.
Ja szczerze mówiąc nie chciałam się wypowiadać, bo nie czułam potrzeby wprowadzania zmian ale uważam, że w przypadku większej ilości multikont, administracja mogłaby indywidualnie rozpatrywać takie prośby na podstawie aktywności usera. Jeśli gracz regularnie pisze posty to nie widzę problemu by miał tych kont więcej jeśli chęci i wena dopisują, bo przecież są osoby, które lubią mieć jedno konto i są też takie, które radzą sobie z większą ilością. Może nie ograniczajmy się do 8 ale wraz z kolejnym kontem wzrasta ilość postów na pozostałych multi? Znajdźmy jakiś konsensus dla obu stron, choć uważam, że znosząc obowiązująca zasadę, w żaden sposób nie zaszkodzimy osobom, które były przeciw.

lorne bay <3
ambitny krab
-
studentka mechatroniki — przyszły technik turbin
22 yo — 172 cm
Awatar użytkownika
about
Powracająca po kilku miesiącach do Lorne Bay studentka mechatroniki, która próbuje zacząć życie na nowo.
Według regulaminu ilość wymaganych postów na każde kolejne konto wzrasta z ich ilością - ile osób w praktyce ma szóste, siódme, czy ósme konto z wymagań postowych, a nie z kuponów? Są one tak łatwe do zdobycia, albo przekazania od innego użytkownika, że tak naprawdę niczego nie ograniczają. Z jednej strony fajnie, bo forum to zabawa, a z drugiej mnie (i myślę, że nie tylko mnie) zniechęcają fora, na których kilka osób ma po kilkanaście kont, raczej nijak ma się to do wyjścia naprzeciw nowym użytkownikom.

Do tego na pierwszy rzut oka większość nie chce zwiększenia limitu, na drugi też, bo pierwszą opcję (na ten moment) wybrało 54% procent użytkowników.
raine barlowe
nata#9784
me, myself & I
doktorantka psychologii — uniwersytet
31 yo — 161 cm
Awatar użytkownika
about
Doktorantka psychologii i współwłaścicielka szkoły nurkowania, która właśnie poroniła
Według mnie, dla osób które lubią mieć mało multi to ta zmiana jest tak naprawdę obojętna. Nikt nikogo nie zmusza do posiadania większej ilości multi, a już w drugą stronę jest to ograniczane. Jeżeli ktoś gra aktywnie to dlaczego go ograniczać? Zawsze można wprowadzić zasadę, że na 9 konto i więcej nie przysługuje kupon multi i trzeba je mieć z postów, co pewnie łącznie da, że gracz na wszystkich kontach razem będzie mieć musiał koło 800 postów, co chyba jest wskaźnikiem, że gracz jest aktywny. Nie oszukujmy się, bo na forum nie ma też aż tyle nowych użytkowników, których większą liczba multi miałaby zrazić.
rozbrykany dingo
catlady#7921
inej - gin - james - leonard
komodor, Dyrektor Generalny Operacji Morskich — w Royal Australian Navy
37 yo — 189 cm
Awatar użytkownika
about
I cannot look weak. Not in front of my men, not in front of your men, not at all. For some time now I have been holding my entire world together with both hands, keeping my men in line, seeing to their needs, and the only way that endures is if I look the part.
z góry też pragnę dodać, że do nikogo moja wypowiedź nie jest przytykiem, bo wiem, że na naszym forumowym świecie wiele osób lubi brać do siebie wypowiedzi randomowych ludzi z internetu.

osobiście bym nie demonizowała żadnej ze stron, bo ankieta jeszcze trwa i raczej została stworzona po to, aby dowiedzieć się, jaki ma być werdykt niż "a czemu ja nie mogę mieć 15 multi?". osobiście brałam opcję, która jest na nie z tego powodu, że moim zdaniem 8 postaci to już całkiem spora liczba. w tym momencie trudno mi policzyć do dwóch. większa jeszcze cyfra zachęca wizerunkowych łowców do bicia rekordów i robienia sztucznego tłoku. ilość multi nie jest obojętną możliwością dla nikogo — jako dawna członkini jednej z ekip forumowych mam w tym doświadczenie, a także jako user, który patrzył na to wszystko z boku i jak z jednej strony rozumiem chęć tworzenia nieskończonej liczby kreatywnego pisania, tak też jestem pomysłowi zwiększania przeciwna. większość autorów tworzy postaci dla 1 relacji, bo zwyczajnie nie ma czasu na więcej z taką ilością tworów, miesza się wokół własnych grupek, dlatego nawet jeśli 8-miu autorów stworzy 8 multi, tworzy się tych postaci 64. 64 postaci, które piszą głównie ze sobą, a nowe osoby (mówię z własnego doświadczenia i rozmów z wieloma autorami w sytuacjach wielorakich i różnych forek) czują się tym przytłoczone. jeśli zwiększymy tę liczbę, będzie tych jednowątkowych postaci o wiele więcej. forum z jednej strony będzie wyglądało na żywe i prosperujące, a tak naprawdę wystarczy, że zajrzymy do profilu jednego użytkownika, żeby dowiedzieć się, że to wydmuszka. także dodam jeszcze od siebie, iż osobiście mnie to odrzuca i jako osoba, która trzyma się zasadniczo jednej, maksymalnie dwóch postaci, czuję się mocno nie na miejscu, gdy widzę kilkanaście multi i raczej nastawia mnie to niechętnie do forum.

miłego dnia :welcome:
easter bunny
chubby dumpling
lorne bay wildlife sanctuar/shadow — opiekun koali + dorabia jako kelnerka w shadow
31 yo — 165 cm
Awatar użytkownika
about
wierzy w to, że siostra nie popełniła samobójstwa, dlatego koncentruje się na odnalezieniu sprawcy, zupełnie zapominając o swym własnym życiu
O Boże, chyba na każdym forum jakim grałam ZAWSZE był ten sam dylemat. Podziwiam ludzi, którzy są w stanie utrzymać ponad 5 postaci aktywnych - a co dopiero dziesięć. Jednakże zdecydowałam się zagłosować na „całkowite usunięcie limitu” - ponieważ to jest jedynie zabawa i jeżeli jedna osoba chce mieć te przykładowo 20 postaci to niech sobie ma i gra. Oczywiście w większości przypadków nie chodzi o samą postać, a złapany wygląd :lol: ale po co temu zapobiegać?? Jeżeli nie tu, to może mieć te 20 kont łącznie na 3 różnych forach 😛 Pozdrawiam.
powitalny kokos
nick
lorne bay — lorne bay
100 yo — 100 cm
Awatar użytkownika
about
Oh won't you come with me where the ocean meets the sky
And as the clouds roll by we'll sing the song of the sea
Cześć! Dziękujemy za wszystkie oddawane głosy i powyższe komentarze, które zdecydowanie pomogą nam w podjęciu ostatecznej decyzji :milosc:

Na wstępie chciałybyśmy także podkreślić, że Administracja nie bierze udziału w ankiecie, ponieważ interesowało nas zdanie graczy. W momencie podejmowania ostatecznej decyzji obiecujemy wziąć pod uwagę każdy oddany głos, proponując Wam kompromis, który - mamy nadzieję - zadowoli każdą ze stron.

Właśnie ze względu na wspomniany kompromis w ankiecie pojawiły się trzy opcje - nie uważamy, że sprawa ta jest łatwa w rozwiązaniu, dlatego też chciałyśmy wskazać, że istnieją inne możliwości zmiany omawianego punktu regulaminu. Cieszymy się więc, że bierzecie udział w dyskusji i proponujecie różne rozwiązania, które z całą pewnością weźmiemy pod uwagę. <3

Póki co wolimy wstrzymać się od jakichkolwiek deklaracji i prób interpretacji cząstkowych wyników - dyskusja na temat tego, jak powinnyśmy potraktować wyniki, ruszy dopiero jutro, po oficjalnym zakończeniu etapu głosowania. Już teraz uprzedzamy więc, że ogłoszenie zmian nastąpi w niedzielę bądź poniedziałek, jako że chcemy dać sobie odpowiednią ilość czasu na spokojnie przemyślenie najlepszego rozwiązania.

Pragniemy też wyjaśnić, dlaczego w momencie zakładania forum postanowiłyśmy dodać limit do regulaminu i dlaczego jego zmiana jest dla nas problematyczna. Posiadając swego rodzaju doświadczenia wyniesione z innych projektów, pamiętamy wciąż wiadomości nowych graczy, którzy postanawiali dołączać do zabawy w momencie, w którym forum istniało już od (plus, minus) roku. Użytkownicy ci byli zagubieni, żalili się na trudności odnalezienie choćby jednego wolnego wizerunku, kiedy inny user posiadał ich cały wachlarz. Ponadto osoby te miały trudności w poruszaniu się po forum, nie pamiętając, które konta należą do jakiego gracza, co powodowało dla nich swego rodzaju chaos. W efekcie osoby te miały albo bardzo niewielki udział w istnieniu forum (czując nazbyt duże przytłoczenie) bądź ostatecznie wycofywały się całkowicie.
Wiemy, że powyższe opinie, których autorów nie możemy teraz przywołać, nie mogą decydować o całej sprawie, więc chciałybyśmy poprosić Was o komentarze. Szczególnie osoby, które w ankiecie zagłosowały za zachowaniem limitu (jeśli wolicie pozostać anonimowi, oferujemy skorzystanie z konta universal person). Interesuje nas to, dlaczego zwiększona ilość multikont budziłaby wasz dyskomfort, czy czulibyście się zagubieni, czy w grę wchodzą jeszcze inne czynniki? Za każdą odpowiedź mocno ukochamy! <33

Dodatkowo jeśli macie (różne od tych, które pojawiły się powyżej, dzięki dziewczyny!) pomysły na rozwiązanie tego sporu z poszanowaniem obu stron, zachęcamy do podzielenia się nimi!
twórcza foka
lorne bay
brak multikont
komendant — Lorne Bay Fire Station
34 yo — 188 cm
Awatar użytkownika
about
komendant straży pożarnej, którego życie prywatne właśnie zaczyna się rozpadać po ujawnieniu jego dawnych grzeszków pod wpływem narkotyków
Ja jestem przeciwko właśnie ze względu na nowych userow. Mnie osobiście odstręczają fora na których gra grupka kilku osób mająca milion multi. Zazwyczaj jest to kółeczko adoracji, które nie sprzyja nawiązaniu nowych relacji. Co do kreatywnego pisania - jeśli ktoś jest kreatywny to może te kilka postaci modyfikować, wymyślać świetne wątki bądź relacje, zaś nie obrażając absolutnie nikogo, ale często mam wrażenie, że multi to jedynie nowy wygląd i powielanie tych samych wzorców postaci, więc dla mnie to bez sensu. Poza tym jesteśmy raczej dorośli, uczymy się i pracujemy i jako osoba mająca 5 postaci wiem, że jest to czasochłonne. Nie wyobrażam sobie więc kogoś grającego nieskończoną ilością postaci w sposób aktywny i sprawiedliwy dla wszystkich userów. Mam wrażenie, że znowu większość ludzi opierałoby się jedynie na szipach i głównych relacjach, a co to nie jest znowu rozwijające dla nowych graczy. Dodatkowo przy kuponach naprawdę można mieć wystarczającą ilość postaci, więc nie rozumiem po co zniesienie limitu. Oczywiście to tylko moje zdanie i obserwacje.
Opiekun kangurów — Sanktuarium dzikich zwierząt
29 yo — 186 cm
Awatar użytkownika
about
Włóczykij, powsinoga, błędna dusza. Bardzo chciałby usiedzieć w miejscu, ale obawia się, że stracił taką umiejętność.
Ja zagłosowałam na nie, ale nie miałam kiedy tego wyjaśnić, to wyjaśnię teraz. Wszystko napisane wyżej jest racja - i to, że nowy gracz czuje się zagubiony w natłoku multi (serio, ja już szipuje w grze forumowej postaci jednego usera, taka jestem zagubiona :lol: ) i to, że takiemu szaremu userkowi czasem ciężko jest znaleźć wolny fajny wizerunek. Wiem, że są osoby, które lubią grać popularnymi twarzami i jest to w porządku, nie dziwię się wtedy, że widok gracza z milion multi i fajnymi wizerunkami trochę odstręcza. Wiem też z doświadczenia, że prowadzenie paru wizerunków jest czasochłonne i ciężko nie popaść w rutynę pisania wciąż w tym samym gronie, o czym wspomnieli szanowni użytkownicy przede mną. Forum to zabawa, ale fajnie jak to zabawa dla wszystkich, a nie wąskiego grona. Fajnie też, gdy ktoś mając taką ilość multi nie stwierdza po chwili, że tych już nie chce, wymienia 3 stare na 2 nowe, gdzie osoba z jedną postacią głowi się potem jakie miała relacje z tamtymi, których już nie ma.
Najuczciwszą opcją wydawałoby się rzeczywiście rozpatrywanie użytkownika personalnie. Ktoś, kto prowadzi wszystkie konta aktywnie i ma czas, niech zrobi sobie dodatkowe konto. Nowi użytkownicy mogliby też mieć jakiś czas na to, by multikonta natworzyć, oswoić się z jakąś postacią, rozbudować ją. Wiem jakie fajne jest tworzenie nowych kont z ciekawymi historiami, ile się pomysłów czasem kłębi w głowie, ale fajnie też widzieć postać, której życie nie ogranicza się do jednego love story, jednej relacji, jednego pomysłu na fabułę z kimś.
No i to na tyle. *Micdrop"
ambitny krab
Misia
przyjmuje gości w — Charlotte Guesthouse
29 yo — 172 cm
Awatar użytkownika
about
Oczyściła swoje imię z zarzutów o zamordowanie narzeczonego i wreszcie zajęła się ratowaniem pensjonatu, którego wypłacalność stoi pod znakiem zapytania. Poza tym próbuje zrozumieć swoje uczucia do Nicholasa i przestać obawiać się tego, co l u d z i e powiedzą.
W zasadzie moje opinie pokrywają się z przedmówcami, ale przyszłam dać znać, że oddałam swój głos na nie.
Uważam, że problem może tkwić również w zapale - często, pod wpływem emocji, mamy ochotę na kolejne postacie, kolejne wątki. Ale ten zapał niknie. Najgorzej jeśli cierpią na tym wątki starszych postaci (tych stworzonych jako pierwsze, a z czasem stających się mniej atrakcyjnymi). Osiem to duża liczba. Niełatwo przy takiej liczbie postaci zachować aktywność. I tutaj dochodzimy do drugiej kwestii: jeden post na dziesięć dni to nie jest aktywność, to bierność i podtrzymywanie żywotności. Ciężko gra się z takimi użytkownikami, wątki stoją w miejscu, czasami blokując "przyszłość" postaci.
ODPOWIEDZ